2022-23 Euroleague Sezonu Transferler ve Yeni Kadrolar (Güncel)

Turkish Airlines Euroleague‘de son yılların en hareketli transfer dönemlerinden birini geçiriyoruz.

Ben de artık takımların güncel kadrolarını ve transfer hareketlerini sizlerle toplu bir şekilde paylaşmanın zamanı geldi dedim. Öncelikle ufak hatırlatmalar yapalım:

  • Takımlar isimlerine göre alfabetik şekilde sıralanmıştır.
  • Kadrolar sadece RESMİ açıklamalara göre güncellenmektedir.
  • İlgili takım hakkındaki tüm haberlere ulaşmak için takım isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz.
  • Bu linkte hem resmi haberler hem de dedikodular-iddialar yer almaktadır.
  • Bu arada takımların yeni transfer ettiği oyuncuların isimlerinin üstüne de tıklayarak onlar hakkındaki detaylı analizlerimi okuyabilirsiniz.
  • Sık kullanılanlara eklemeyi unutmayın 😉

İşte 2022-23 sezonunda mücadele edecek takımların güncel kadroları:

ALBA BERLIN

PG: Maodo Lo (2023), Jaleen Smith (2024), Tamir Blatt (2023)
SG: Markus Eriksson (2023), Jonas Mattisseck (2023+1)
SF: Yovel Zoosman (2024), Malte Delow (2025), Gabriel Procida (2025)
PF: Luke Sikma (2023), Yannick Wetzell (2025), Tim Schneider (2025), Louis Olinde (2023)
C: Ben Lammers (2023), Johannes Thiemann (2024), Christ Koumadje (2023), Kresimir Nikic (2024)
Koç:Israel Gonzalez

Gelenler: Gabriel Procida (Fortitudo Bologna), Yannick Wetzell (Baskonia)
Gidenler: Oscar Da Silva (FC Barcelona), Ziga Samar (kiralık-Hamburg)

ANADOLU EFES

PG: Vasilije Micic (2023+1), Buğrahan Tuncer (2024), Doğuş Balbay (2023)
SG: Shane Larkin (2024), Rodrigue Beaubois (2023), Erten Gazi (2023+1)
SF: Will Clyburn (2024), Elijah Bryant (2023), Egehan Arna (2024)
PF: Amath M’Baye (2023+1), Achille Polonara (2023+1)
C: Ante Zizic (2024+1), Tibor Pleiss (2022+1), Bryant Dunston (2023), Egemen Güven (2023)
Koç: Ergin Ataman

Gelenler: Will Clyburn (CSKA Moskova), Egehan Arna (Beşiktaş Icrypex), Amath M’Baye (Pınar Karşıyaka), Ante Zizic (Maccabi Tel Aviv), Achille Polonara (Fenerbahçe)
Gidenler: Krunoslav Simon (emekli), James Anderson (UCAM Murcia), Adrien Moerman (AS Monaco), Yiğitcan Saybir (Frutti Extra Bursaspor), Filip Petrusev (Kızıl Yıldız), Chris Singleton (serbest)

Club Profile: AS Monaco - Latest - Welcome to 7DAYS EuroCup
AS MONACO

PG: Mike James (2024), Matthew Strazel (2025)
SG:Elie Okobo (2024), Yakuba Ouattara (2023)
SF: Jordan Loyd (2024), Jaron Blossomgame (2023+1)
PF: John Brown (2024), Adrien Moerman (2023+1), Alpha Diallo (2025)
C: Donta Hall (2025), Yoan Makoundou (2026)
Koç: Sasa Obradovic

Gelenler: Elie Okobo (LDLC Asvel Villeurbanne), Jordan Loyd (Zenit), John Brown (Brescia), Jaron Blossomgame (Ratiopharm Ulm), Adrien Moerman (Anadolu Efes), Matthew Strazel (Asvel), Yoan Makoundou (Cholet)
Gidenler: Leo Westermann (Obradoiro), Paris Lee (Panathinaikos), Dwayne Bacon (serbest), Danilo Andjusic (Partizan), Jerry Boutsiele (Bahçeşehir Koleji), Will Thomas (Unicaja Malaga), Brock Motum (Hokkaido), Donatas Motiejunas (serbest), Ibrahima Fall-Faye (Metropolitan Levallois), Armel Traore (Metropolitan Levallois)

Baskonia team member tests positive for coronavirus - News - Welcome to  EUROLEAGUE BASKETBALL
CAZOO BASKONIA

PG: Markus Howard (2024), Arturs Kurucs (2023)
SG: Darius Thompson (2024), Vanja Marinkovic (2024), Sander Raieste (2024)
SF: Rokas Giedraitis (2023), Dani Diez (2023), Tadas Sedekerskis (2024)
PF: Matt Costello (2024), Daulton Hommes (2024)
C: Steven Enoch (2023), Maik Kotsar (2024)
Koç: Joan Penarroya

Gelenler: Daulton Hommes (G-League), Markus Howard (Denver Nuggets), Maik Kotsar (Hamburg), Dani Diez (Burgos), Darius Thompson (Lokomotiv Kuban)
Gidenler: Wade Baldwin (Maccabi Tel Aviv), Alec Peters (Olympiakos), Jayson Granger (Venezia), Yannick Wetzell (Alba Berlin), Simone Fontecchio (Utah Jazz), Ondrej Hanzlik (Girona-kiralık)

EA7 EMPORIO ARMANI OLIMPIA MILANO

PG: Kevin Pangos (2024), Naz Mitrou-Long (2024), Tommaso Baldasso (2023)
SG: Billy Baron (2024), Devon Hall (2024), Stefano Tonut (2024)
SF: Shavon Shields (2023), Gigi Datome (2023), Davide Alviti (2024)
PF: Nicolo Melli (2024), DeShaun Thomas (2023+1), Giampaolo Ricci (2023)
C: Brandon Davies (2024), Kyle Hines (2023), Paul Biligha (2023)
Koç: Ettore Messina

Gelenler: Naz Mitrou-Long (Brescia), Stefano Tonut (Venezia), Billy Baron (Zenit), Brandon Davies (FC Barcelona), Kevin Pangos (CSKA Moskova), DeShaun Thomas (FC Bayern Munich)
Gidenler: Sergio Rodriguez (Real Madrid), Malcolm Delaney (serbest), Troy Daniels (serbest), Ricardo Moraschini (Venezia), Trey Kell (SE Melbourne), Ben Bentil (Olympiakos), Jerian Grant (Türk Telekom), Kaleb Tarczewski (Gunma Crane Thunders), Davide Moretti (Pesaro), Dinos Mitoglou (serbest)

2016-17 Team Profile: FC Barcelona Lassa - News - Welcome to EUROLEAGUE  BASKETBALL
FC BARCELONA

PG: Tomas Satoransky (2026), Rokas Jokubaitis (2023+2), Nick Calathes (2023)
SG: Cory Higgins (2024), Nicolas Laprovittola (2026), Kyle Kuric (2023)
SF: Nikola Kalinic (2024), Alex Abrines (2026), Oriol Pauli (2024)
PF: Nikola Mirotic (2025), Oscar Da Silva (2025), Sergi Martinez (2024)
C: Jan Vesely (2025), Mike Tobey (2023), Sertaç Şanlı (2023), Pierre Oriola (2024)
Koç: Sarunas Jasikevicius

Gelenler: Tomas Satoransky (Washington Wizards), Jan Vesely (Fenerbahçe Beko), Oscar Da Silva (Alba Berlin), Nikola Kalinic (Kızıl Yıldız), Mike Tobey (Valencia), Oriol Pauli (Andorra)
Gidenler: Dante Exum (Partizan), Nigel Hayes-Davis (Fenerbahçe), Rolands Smits (Zalgiris Kaunas), Brandon Davies (Olimpia Milano)

Club profile: FC Bayern Munich - News - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL
FC BAYERN MUNICH

PG: Corey Walden (2023), Cassius Winston (2023), Zan Mark Sisko (2024)
SG: Nick Weiler-Babb (2024), Ognjen Jaramaz (2024), Andreas Obst (2023)
SF: Vladimir Lucic (2025), Paul Zipser (2024), Jason George (2023)
PF: Augustine Rubit (2023), Elias Harris (2024), Jan-Niklas Wimberg (2024)
C: Othello Hunter (2023), Freddie Gillespie (2024)
Koç: Andrea Trinchieri

Gelenler: Jan-Niklas Wimberg (Niners Chemnitz), Elias Harris (San-en NP), Freddie Gillespie (Orlando Magic), Cassius Winston (Washington Wizards)
Gidenler: DeShaun Thomas (Milano), Gavin Schilling (Limoges), Nihad Djedovic (Unicaja Malaga), Darrun Hilliard (Maccabi Tel Aviv), Leon Radosevic (Tortona), Danko Brankovic (Kiralık-Mega)

Basketbol transfer haberleri: Fenerbahçe Darüşşafaka Tekfen'den Johnny  Hamilton ile anlaştı.
FENERBAHÇE BEKO

PG: Scottie Wilbekin (2025), Şehmus Hazer (2024), İsmet Akpınar (2023)
SG: Marko Guduric (2023), Carsen Edwards (2023), Melih Mahmutoglu (2024)
SF: Dyshawn Pierre (2023+1), Nigel Hayes-Davis (2023), Metecan Birsen (2023+1)
PF: Nemanja Bjelica (2024), Johnathan Motley (2024)
C: Tonye Jekiri (2023+1), Devin Booker (2023), Samet Geyik (2023)
Koç: Dimitris Itoudis

Gelenler: Scottie Wilbekin (Maccabi Tel Aviv), Johnathan Motley (Lokomotiv Kuban), Tonye Jekiri (Unics Kazan), Samet Geyik (Türk Telekom), Nigel Hayes-Davis (FC Barcelona), Carsen Edwards (G-League), Nemanja Bjelica (Golden State)
Gidenler: Pierria Henry (serbest), Nando De Colo (LDLC Asvel Villeurbanne), Danilo Barthel (serbest), Jan Vesely (FC Barcelona), Ahmet Düverioğlu (Frutti Extra Bursaspor), Jehyve Floyd (Galatasaray NEF), Markel Starks (Darüşşafaka), Achille Polonara (Anadolu Efes), Tarik Biberovic (serbest)

2017-18 Team Profile: Crvena Zvezda mts Belgrade - News - Welcome to  EUROLEAGUE BASKETBALL
KIZIL YILDIZ

PG: Jaylen Adams (2023), Nikola Ivanovic (2023), Stefan Markovic (2023)
SG: Nemanja Nedovic (2025), Ognjen Dobric (2023), Branko Lazic (2023)
SF: John Holland (2023), Stefan Lazarevic (2023), Dalibor Ilic (2026)
PF: Ben Bentil (2023), Luka Mitrovic (2023), Aaron White (2023)
C: Hassan Martin (2024), Ognjen Kuzmic (2023), Filip Petrusev (2023)
Koç: Vladimir Jovanovic

Gelenler: Nemanja Nedovic (Panathinaikos), Hassan Martin (Olympiakos), John Holland (Frutti Extra Bursaspor), Dalibor Ilic (Igokea), Filip Petrusev (Anadolu Efes), Ben Bentil (Milano), Jaylen Adams (Sydney)
Gidenler: Nikola Kalinic (FC Barcelona), Nate Wolters (Panathinaikos), Austin Hollins (Maccabi Tel Aviv), Marko Simonovic (emekli), Dejan Davidovac (CSKA Moskova), Alesa Radanov (Peristeri), Aleksa Uskokovic (serbest)

ASVEL'de 4 Coronavirüs Vakası Daha! | Eurohoops
LDLC ASVEL VILLEURBANNE

PG: Retin Obasohan (2023), Parker Jackson-Cartwright (2023), Antoine Diot (2024)
SG: Nando De Colo (2024), Johan Mathews (2023), Paul Lacombe (2024)
SF: David Lighty (2026), Charles Kahudi (2023), Anthony Polite (2024)
PF: Amine Noua (2024), Yves Pons (2024), Zaccharie Risacher (2023)
C: Joffrey Lauvergne (2025), Youssoupha Fall (2024), Kostas Antetokounmpo (2023)
Koç: T.J. Parker

Gelenler: Retin Obasohan (Hapoel Jerusalem), Parker Jackson-Cartwright (Telekom Bonn), Nando De Colo (Fenerbahçe Beko), Amine Noua (Andorra), Jonah Mathews (Anwil), Anthony Polite (FSU-NCAA), Yves Pons (Memphis Grizzlies), Joffrey Lauvergne (Zalgiris)
Gidenler: Victor Wembanyama (Metropolitan Levallois), Elie Okobo (AS Monaco), Chris Jones (Valencia), Marcos Knight (serbest), William Howard (Badalona), James Gist (serbest), Matt Marsh (serbest), Raymar Morgan (Galatasaray NEF), Dylan Osetkowski (Unicaja Malaga), Matt Strazel (Monaco)

2018-19 Team Profile: Maccabi FOX Tel Aviv - News - Welcome to EUROLEAGUE  BASKETBALL
MACCABI FOX TEL AVIV

PG: Lorenzo Brown (2024), Wade Baldwin (2024)
SG: Darrun Hilliard (2023), Austin Hollins (2024), John DiBartolomeo (2023)
SF: Bonzie Colson (2024), Yiftach Ziv (2023+1), Rafael Menco (2024)
PF: Jarell Martin (2024), Jake Cohen (2023), Guy Pnini (2023+1)
C: Alex Poythress (2024), Josh Nebo (2023), Roman Sorkin (2023)
Koç: Oded Kattash

Gelenler: Lorenzo Brown (Unics Kazan), Wade Baldwin (Bitci Baskonia), Darrun Hilliard (FC Bayern Munich), Austin Hollins (Kızıl Yıldız), Bonzie Colson (Pınar Karşıyaka), Rafael Menco (Hapoel Holon), Alex Poythress (Zenit), Jarell Martin (Sydney Kings), Josh Nebo (Zalgiris Kaunas)
Gidenler: Keenan Evans (Zalgiris Kaunas), Derrick Williams (Panathinaikos), Ante Zizic (Anadolu Efes), Scottie Wilbekin (Fenerbahçe Beko), Oz Blayzer (Hapoel Jerusalem), Angelo Caloiaro (Galatasaray NEF), James Nunnally (Partizan), Jalen Reynolds (Unics Kazan)

Club Profile: Olympiacos Piraeus - News - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL
OLYMPIAKOS

PG: Kostas Sloukas (2023), Thomas Walkup (2024), Alexandros Nikolaidis (2025)
SG: Isaiah Canaan (2024), Giannoulis Larentzakis (2024), Michalis Lountzis (2024)
SF: Kostas Papanikolaou (2023), Shaq McKissic (2023)
PF: Sasha Vezenkov (2024), Alec Peters (2024)
C: Moustapha Fall (2025), Joel Bolomboy (2023), Tarik Black (2023)
Koç: Georgios Bartzokas

Gelenler: Isaiah Canaan (Galatasaray NEF), Joel Bolomboy (CSKA Moskova), Alec Peters (Cazoo Baskonia), Tarik Black (Bahçeşehir)
Gidenler: Tyler Dorsey (Dallas), Livio Jean-Charles (CSKA Moskova), Hassan Martin (Kızıl Yıldız), Quincy Acy (serbest), Gorgios Printezis (emekli)

Panathinaikos'un 2 Euroleague Maçı Ertelendi! - Basket Servisi
PANATHINAIKOS

PG: Nate Wolters (2023), Paris Lee (2023+1), Stefan Jovic (2023)
SG: Marius Grigonis (2024), Andrew Andrews (2024), Lefteris Bochoridis (2023)
SF: Howard Sant-Roos (2023), Panagiotis Kalaitzakis (2025), Georgios Kalaitzakis (2024)
PF: Derrick Williams (2023), Nikos Chougkaz (2025), Lefteris Mantzoukas (2025)
C: Giorgos Papagiannis (2023), Arturas Gudaitis (2023)
Koç: Dejan Radonjic

Gelenler: Paris Lee (AS Monaco), Panagiotis Kalaitzakis (Lietkabelis), Marius Grigonis (CSKA Moskova), Nate Wolters (Kızıl Yıldız), Derrick Williams (Maccabi Tel Aviv), Andrew Andrews (Frutti Extra Bursaspor), Georgios Kalaitzakis (Oklahoma City Thunder), Arturas Gudaitis (Napoli)
Gidenler: Okaro White (serbest), Vassilis Kavvadas (serbest), Peyton Siva (serbest), Leonidas Kaselakis (Peristeri), Jeremy Evans (serbest), Nemanja Nedovic (Kızıl Yıldız), Daryl Macon (Unics Kazan), Ioannis Papapetrou (Partizan)

PARTIZAN

PG: Dante Exum (2023), Aleksa Avramovic (2023), Yam Madar (2024),
SG: Kevin Punter (2023), Danilo Andjusic (2024), Gregor Glas (2024)
SF: Ioannis Papapetrou (2024), James Nunnally (2023), Uros Trifunovic (2024)
PF: Zach LeDay (2023), Tristan Vukcevic (2024)
C: Alen Smailagic (2024), Mathias Lessort (2023), Balsa Koprivica (2024)
Koç: Zeljko Obradovic

Gelenler: Danilo Andjusic (AS Monaco), Dante Exum (FC Barcelona), James Nunnally (Maccabi Tel Aviv), Ioannis Papapetrou (Panathinaikos)
Gidenler: Rodions Kurucs (serbest), Dallas Moore (serbest), Rade Zagorac (serbest)

Club profile: Real Madrid - News - Welcome to 7DAYS EuroCup
REAL MADRID

PG: Sergio Llull (2024), Sergio Rodriguez (2023), Nigel Williams-Goss (2023), Carlos Alocen (2024)
SG: Dzanan Musa (2024), Fabien Causeur (2024), Alberto Abalde (2025)
SF: Mario Hezonja (2024), Rudy Fernandez (2023), Adam Hanga (2023)
PF: Guerschon Yabusele (2025), Gabriel Deck (2024), Anthony Randolph (2023)
C: Walter Tavares (2024), Vincent Poirier (2024), Petr Cornelie (2023)
Koç: Chus Mateo

Gelenler: Dzanan Musa (Breogan), Sergio Rodriguez (Olimpia Milano), Mario Hezonja (Unics Kazan), Petr Cornelie (Denver Nuggets)
Gidenler: Thomas Heurtel (serbest), Jeffery Taylor (serbest), Trey Thompkins (Zenit)

VALENCIA

PG: Chris Jones (2023), Sam Van Rossom (2023), Martin Hermannsson (2024)
SG: Klemen Prepelic (2023), Jonah Radebaugh (2024), Josep Puerto (2025)
SF: Victor Claver (2024), Xabi Lopez-Arostegui (2025)
PF: James Webb III (2024), Kyle Alexander (2023), Jaime Pradilla (2024)
C: Bojan Dubljevic (2023+1), Jasiel Rivero (2023)
Koç: Alex Mumbru

Gelenler: Chris Jones (LDLC Asvel Villeurbanne), James Webb III (UCAM Murcia), Jonah Radebaugh (Tenerife), Kyle Alexander (Fuenlabrada)
Gidenler: Mike Tobey (FC Barcelona), Louis Labeyrie (Unics Kazan), Olivier Hanlan (serbest), Nenad Dimitrijevic (Kazan-kiralık)

VIRTUS BOLOGNA

PG: Milos Teodosic (2023), Daniel Hackett (2024), Nico Mannion (2023), Michele Ruzzier (2023)
SG: Marco Belinelli (2023), Gabriel Iffe Lundberg (2023), Alessandro Pajola (2025)
SF: Kyle Weems (2023), Isaia Cordinier (2023), Awudu Abass (2024)
PF: Jordan Mickey (2023), Semi Ojeleye (2024), Leo Menalo (2026)
C: Mouhammadou Jaiteh (2023), Ismael Bako (2023), Ekpe Udoh (2023), Gora Camara (2024)
Koç: Sergio Scariolo

Gelenler: Jordan Mickey (Zenit), Ismael Bako (Manresa), Gabriel Iffe Lundberg (Phoenix Suns), Semi Ojeleye (Clippers), Leo Menalo (Stella Azzurra Roma), Gora Camara (Pesaro)
Gidenler: Tornike Shengelia (serbest), Amedeo Tessitori (Venezia), Amar Alibegovic (Cedevita Olimpija), JaKarr Sampson (serbest), Kevin Hervey (serbest)

Club profile: Zalgiris Kaunas - News - Welcome to 7DAYS EuroCup
ZALGIRIS KAUNAS

PG: Keenan Evans (2024), Lukas Lekavicius (2025), Mantas Kalnietis (2023)
SG: Tomas Dimsa (2023), Dovydus Giedraitis (2025+2), Karolis Lukosiunas (2023)
SF: Ignas Brazdeikis (2023+1), Edgaras Ulanovas (2024), Arnas Butkevicius (2024)
PF: Tyler Cavanaugh (2023+1), Rolands Smits (2024)
C: Kevarrius Hayes (2023+1), Laurynas Birutis (2024)
Koç: Kazys Maksvytis

Gelenler: Arnas Butkevicius (Rytas Vilnius), Laurynas Birutis (Obradoiro), Keenan Evans (Maccabi Tel Aviv), Rolands Smits (FC Barcelona), Ignas Brazdeikis (Orlando Magic), Kevarrius Hayes (Bursaspor), Dovydus Giedraitis (Lietkabelis)
Gidenler: Tai Webster (Petkim), Janis Strelnieks (AEK), Niels Giffey (serbest), Paulius Jakunas (emekli), Marek Blazevic (Obradoiro), Regimantas Miniotas (BC Wolves), Josh Nebo (Maccabi Tel Aviv), Joffrey Lauvergne (Asvel), Arturas Milaknis (serbest)

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.