RESMİ: Bayern, Harris’i Kadrosuna Ekledi (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele edecek olan FC Bayern Munich yerli rotasyonuna tecrübeli bir uzun ekledi.

Almanya easyCredit BBL finalisti, yaptığı açıklamayla son olarak Japonya’da San-en NP‘de forma giyen Elias Harris ile 2 yıllık kontrat imzaladıklarını duyurdular.

2.03 metre boyunda olan 33 yaşındaki Alman uzun, Japonya’da 43 maçta ortalama 30.6 dakika süre alırken 17.5 sayı, %29.1 3sayı, 6.6 ribaund, 2.4 asist ile katkı vermişti.

Ülkesinde Durkheim altyapısında başlayan Harris, sonrasında burada A takımda Pro B sahnesinde mücadele etmişti. Ardından NCAA’de Gonzaga’da formasını giymişti. 2013-14 sezonunda ise Avrupa’ya geri dönmüş ve Brose Bamberg’de tam 6.5 sezon forma giymişti. Sonrasında ise Ludwigsburg, Zaragoza ve Japonya’da San-en NP’de forma giymişti.

OYUNCU ANALİZİ:

Daha önce Bamberg çatısı altında uzun süre koç Trinchieri ile birlikte çalışmış olan Harris, koçun sistemini bilen bir oyuncu. Bu nedenle adaptasyon sorunu çekmeyecektir. Gelin tecrübeli uzunun takımın neler katabileceğine bir göz atalım.

Tecrübeli ve çok yönlü bir uzun Harris. Özellikle hücumda ondan çok şey bekliyor Bayern, iç-dış tehditi sayesinde koç Trinchieri’nin ondan en yüksek verimi alacağını tahmin ediyorum. Sırtı dönük silahlarının olması ve alçak posttan birebirde üretebilmesi önemli bir artısı. Her ne kadar boyu 2.03 olsa da güçlü fiziği ve pozisyon bilgisi sayesinde iyi de bir ribaundçu olduğunu belirtmemiz lazım. İlerleyen yaşına rağmen ise savunmada halen perimetrede kolay yenilmeyen alçak postta da savaşçı ve sert bir isim.

Koç Trichieri’nin Rubit ve Hunter gibi tecrübeli uzunlardan ne kadar iyi verim aldığını geçen sezon bir kez daha gördük. Harris de koçun yakından tanıdığı bir isim ve tıpkı Rubit gibi onun da iç-dış silahları var, benzer oyuncular. Dolayısıyla bu sezon uzun rotasyonunda elinde daha yüksek seviyede bir çeşitlilik olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.