EuroCup 2021-22 Sezonu Transferler ve Yeni Kadrolar

7DAYS EuroCup‘da 2021-22 sezonunda ülkemizi Frutti Extra Bursaspor ve Türk Telekom temsil edecekler.

Bu sezonla beraber yeni bir statü de sahnde olacak. Buna göre 20 takım 10’ar takımlı iki gruba bölünecek ve her takım içerde dışarda toplam 18 maç yapacak, gruplarında ilk 8 sırada yer alan takımlar ise Top 16 eleme maçlarını oynama hakkı kazanacak.

Bu yeni statütede temsilcilerimiz iki ayrı grupta yer alacağı 18 takımın tamamı potansiyel rakiplerimiz durumunda, bu nedenle de ben de hepsindeki transfer gelişmelerini, yeni kadroları sizlerle burada güncel olarak paylaşıyor olacağım. Keyifli okumalar.


A GRUBU


TÜRK TELEKOM

PG: Alex Perez, Can Uğur Öğüt, Burak Gözeneli
SG: Aaron Harrison, Tyler Ennis, Dorukhan Engindeniz
SF: Aubrey Dawkins, Erdi Gülaslan, Batuhan Acar
PF: JaJuan Johnson, Berk Demir
C: Octavius Ellis, Samet Geyik, Saadettin Donat
Koç: Burak Gören

Gelenler: Octavius Ellis (Olympiakos), Dorukhan Engindeniz (Petkim), Berk Demir (Darüşşafaka Tekfen), Can Uğur Öğüt (Gaziantep Basktbol), Alex Perez (Fenerbahçe Beko), Aaron Harrison (Olympiakos), JaJuan Johnson (FC Bayern), Aubrey Dawkins (Gottingen)

METROPOLITANS LEVALLOIS

PG: Will Cummings, David Michineau, Assemian Moulare
SG: Jordan McRae, Keith Hornsby
SF: Bandja Sy, Lahaou Konate
PF: Tomer Ginat, Steeve Ho You Fat
C: Miralem Halilovic, Vincent Hunter
Koç: Vincent Collet

Gelenler: Steeve Ho You Fat (Roanne), Keith Hornsby (Oldenburg), Will Cummings (Lokomotiv Kuban), Bandja Sy (Andorra), Vincent Hunter (Virtus Bologna), Jordan McRae (Beijing)

TRENTO

PG: Toto Forray
SG: Desonta Bradford, Diego Flaccadori
SF: Cameron Reynolds, Wesley Saunders, Luca Conti
PF: Jordan Caroline, Andra Mezzanotte
C: Johnathan Williams, Maximilian Ladurner, Davide Pascolo
Koç: Lele Molin

Gelenler: Cameron Reynolds (G-League), Jordan Caroline (Tayvan), Diego Flaccadori (FC Bayern), Desonta Bradford (Brussels), Wesley Saunders (Fortitudo Bologna), Johnathan Williams (Niners Chemnitz)

HAMBURG TOWERS

PG: Jaylon Brown, Jabril Durham, Jürgen Rich
SG: Zach Brown, Max DiLeo, Justus Hollatz, Leif Moeller
SF: Caleb Homesley, Robin Christen, Eddy Edigin
PF: Seth Hinrichs, Lukas Meisner
C: Maik Kotsar, Hendrik Drescher
Koç: Pedro Calles

Gelenler: Zach Brown (Szedeak), Eddy Edigin (Bayer Giants), Robin Christen (Rasta Vechta), Seth Hinrichs (Manresa), Lukas Meisner (Braunschweig), Jabril Durham (Belfius Mons-Hainaut) , Jaylon Brown (Bilbao), Caleb Homesley (G-League)

JOVENTUT BADALONA

PG: Ferran Bassas, Guillem Vives, Arturs Zagars, Anders Feliz
SG: Brandon Paul, Pau Ribas, Albert Ventura
SF: Joel Parra, Pep Busquets
PF: Vladimir Brodziansky, Derek Willis
C: Ante Tomic, Simon Birgander
Koç: Carles Duran

Gelenler: Guillem Vives (Valencia), Brandon Paul (Adelaide 36ers), Derek Willis (Brindisi), Anders Feliz (Prat)

LIETKABELIS

PG: Nikola Radicevic, Dovydas Giedraitis, Marius Valinskas
SG: Karolis Giedraitis, Panagiotis Kalaitzakis, Kristupas Zemaitis
SF: Gediminas Orelik, Vytenis Lipkevicius
PF: Kaspers Berzins, Tadas Vaiciunas, Grantas Vasiliauskas
C: Djordje Gagic, Gravrielius Maldunas
Koç: Nenad Canak

Gelenler: Nikola Radicevic (Trefl Sopot), Gediminas Orelik (Spars Sarajevo), Kaspers Berzins (Siauliai), Kristupas Zemaitis (Dzukija) , Grantas Vasiliauskas (Nevezis), Karolis Giedraitis (Pieno Zvaigdzes), Dovydas Giedraitis (Estudiantes)

LOKOMOTIV KUBAN

PG: Errick McCollum, Darius Thompson
SG: Ivan Paunic, Vladislav Emchenko
SF: Stanton Kidd, Stanislav Ilnitskiy, Sergey Dolinin
PF: Greg Whittington, Johnathan Motley, Andrei Martiuk
C: Alan Williams, Valerii Kalinov
Koç: Evgeny Pashutin

Gelenler: Darius Thompson (Brindisi), Greg Whittington (Denver Nuggets), Stanton Kidd (OGM Ormanspor), Johnathan Motley (ET Land), Errick McCollum (Khimki)

ANDORRA

PG: Codi Miller-McIntyre, Clevin Hannah, Sergi Garcia
SG: David Jelinek, Guillem Colom
SF: Drew Crawford, Oriol Pauli, Mario Nakic
PF: Amine Noua, Conor Morgan, Nacho Llovet
C: Tyson Perez, Moussa Diagne, Babatunde Olumuyiwa
Koç: Ibon Navarro

Gelenler: Conor Morgan (Joventut Badalona), Codi Miller-McIntyre (Bourg), Amine Noua (LDLC Asvel Villeurbanne), Drew Crawford (Brescia), Mario Nakic (Oostende)

PARTIZAN

PG: Dallas Moore, Yam Madar
SG: Kevin Punter, Aleksa Avramovic, Gregor Glas
SF: Rade Zagorac, Nemanja Dangubic, Uros Trifunovic, Dordije Jovanovic
PF: Zach LeDay, Rodions Kurucs, Nikola Radovanovic, Aleksa Stepanovic, Marko Vukcevic
C: William Mosley, Alen Smailagic, Balsa Koprivica, Dusan Miletic
Koç: Zeljko Obradovic

Gelenler: Kevin Punter (Olimpia Milano), Aleksa Avramovic (Estudiantes), Zach LeDay (Olimpia Milano), Rodions Kurucs (Milwaukee Bucks), Alen Smailagic (Golden State Warriors), Dallas Moore (Guangzhou), Yam Madar (Hapoel Tel Aviv), Balsa Koprivica (Florida State)

SLASK WROCLAW

PG: Kodi Justice, Lukasz Kolenda, Strahinja Jovanovic, Kacber Gordon
SG: Jakub Karolak, Michal Sitnik, Kacper Marchewka
SF: Justin Bibbs, Luka Asceric, Maksymilian Zagorski
PF: Kerem Kanter, Ivan Ramljak, Michal Gabinski
C: Cyril Langevine, Aleksandar Dziewa, Maciej Bender, Jan Wojcik
Koç: Petar Mijovic

Gelenler: Petar Mijovic (Buducnost), Jakub Karolak (Legia Warszaw), Michal Sitnik (WKK Wroclaw), Luka Asceric (Bourg), Lukasz Kolenda (Trefl Sopot), Justin Bibbs (Auckland Huskies), Cyril Langevine (Jamtland), Kerem Kanter (Kolossos), Kodi Justice (Zadar)


B GRUBU


FRUTTI EXTRA BURSASPOR

PG: Derek Needham, Marlain Veal, Ömer Utku Al
SG: Allerik Freeman, Onuralp Bitim
SF: Dragan Milosavljevic, Birkan Batuk
PF: Dave Dudzinski, Metin Türen
C: Kevarrius Hayes, Egemen Güven, Tarık Sezgün
Koç: Dusan Alimpijevic

Gelenler: Dave Dudzinski (Antwerp), Allerik Freeman (ASVEL), Egemen Güven (Afyon Belediyesi), Ömer Utku Al (Büyükçekmece), Kevarrius Hayes (ASVEL), Derek Needham (Mornar Bar), Onuralp Bitim (Pınar Karşıyaka), Dragan Milosavljevic (Mega Basket), Tarık Sezgün (Anadolu Efes), Marlain Veal (Bnei Hertzliya)

BOURG

PG: Axel Julien, Hugo Benitez
SG: C.J. Harris, Rasheed Sulaimon
SF: Maxime Courby, Maxime Roos
PF: Tyler Stone, Pierre Pelos
C: JaCorey Williams, Eric Mika
Koç: Laurent Legname

Gelenler: Rasheed Sulaimon (Zaragoza), Maxime Roos (Levallois), Eric Mika (Partizan), Axel Julien (Dijon), JaCorey Williams (Trento), Tyler Stone (Nanterre), C.J. Harris (Hapoel Holon)

VENEZIA

PG: Tarik Phillip, Julyan Stone, Andrea De Nicolao
SG: Michele Vitali, Stefano Tonut, Bruno Cerella
SF: Michael Bramos, Victor Sanders, Vasilis Charalampopoulos
PF: Austin Daye, Jeff Brooks, Valerio Mazzola
C: Mitchell Watt, Martynas Echodas
Koç: Walter De Raffaele

Gelenler: Michele Vitali (Brose Bamberg), Martynas Echodas (Lietuvos Rytas), Jeff Brooks (Olimpia Milano), Victor Sanders (Trento), Tarik Phillip (Tofaş) , Vasilis Charalampopoulos (Olympiakos)

PROMITHEAS

PG: Abdul Gaddy, Nikos Gkikas, Anthanasios Bazinas
SG: Kendrick Ray, Loic Schwartz
SF: Charis Giannopoulos, Nikos Rogkavopoulos
PF: Isaiah Miles, Dimitris Agravanis
C: Jerai Grant,Dario Hunt, Georgios Tanoulis
Koç: Luis Casimiro

Gelenler: Kendrick Ray (Petkim), Nikos Gkikas (AEK), Dario Hunt (Fortitudo Bologna), Loic Schwartz (Oostende), Abdul Gaddy (Bnei Hertzeliya), Nikos Rogkavopoulos (AEK), Isaiah Miles (Hapoel Holon)

RATOPHARM ULM

PG: Semaj Christon, Per Gunther, Marius Stoll
SG: Karim Jallow, Thomas Klepisz, Fedor Zugic
SF: Jaron Blossomgame, Patrick Heckmann
PF: Christoph Philipps, Michael Rataj
C: Cristiano Felicio, Nicolas Bretzel, Nat Diallo
Koç: Jaka Lakovic

Gelenler: Fedor Zugic (Studentski), Karim Jallow (Braunschweig), Michael Rataj (Bayern Munich), Jaron Blossomgame (Nahariya), Cristiano Felicio (Chicago Bulls), Semaj Christon (Tofaş)

VALENCIA

PG: Sam Van Rossom, Nenad Dimitrijevic
SG: Klemen Prepelic, Martin Hermannson
SF: Victor Claver, Xabi Lopez-Arostegui, Josep Puerto
PF: Jasiel Rivero, Louis Labeyrie, Jaime Pradilla
C: Bojan Dubljevic, Mike Tobey
Koç: Joan Penarroya

Gelenler: Nenad Dimitrijevic (Joventut Badalona), Victor Claver (Valencia), Xabi Lopez-Arostegui (Joventut Badalona), Jasiel Rivero (San Pablo Burgos)

VIRTUS BOLOGNA

PG: Milos Teodosic, Alessandro Pajola, Nico Mannion, Michele Ruzzier
SG: Marco Belinelli, Ty-Shon Alexander, Marco Ceron
SF: Kyle Weems, Awudu Abass
PF: Kevin Hervey, Amar Alibegovic
C: Ekpe Udoh, Mouhammadou Jaiteh, Amedeo Tessitori
Koç: Sergio Scariolo

Gelenler: Michele Ruzzier (Varese), Kevin Hervey (Lokomotiv Kuban), Ekpe Udoh (Beijing), Mouhammadou Jaiteh (Empera Halı Gaziantep), Nico Mannion (Golden State Warriors), Marco Ceron (Mantova), Ty-Shon Alexander (Phoenix Suns)

HERBALIFE GRAN CANARIA

PG: Andrew Albicy, Chris Kramer, Javi Lopez
SG: A.J. Slaughter, Dylan Ennis
SF: Nicolas Brussino, Miquel Salvo
PF: John Shurna, Oliver Stevic
C: Artem Pustovyi, Ilimane Diop, Khalifa Diop
Koç: Porfi Fisac

Gelenler: Nicolas Brussino (Zaragoza), Artem Pustovyi (FC Barcelona), Ilimane Diop (TD Systems Baskonia), Dylan Ennis (Zaragoza) , Miquel Salvo (San Pablo Burgos), Chris Kramer (Hapoel Jerusalem)

BUDUCNOST

PG: Justin Cobbs, Petar Popovic, Igor Drobnjak
SG: D.J. Seeley, Edin Atic
SF: Vladimir Micov, Suad Sehovic
PF: Marko Jagodic-Kuridza, Danilo Nikolic
C: Willie Reed, Jacob Wiley, Zoran Nikolic
Koç: Aleksandar Dzikic

Gelenler: Edin Atic (Igokea), Jacob Wiley (Zaragoza), Marko Jagodic-Kuridza (Kızıl Yıldız), Igor Drobnjak (Studentski), Vladimir Micov (Olimpia Milano), D.J. Seeley (FC Bayern)

CEDEVITA OLIMPIJA

PG: Jacob Pullen, Markus Keene, Luka Rupnik, Dan Duscak
SG: Jaka Blazic, Alen Hodzic
SF: Melvin Ejim, Edo Muric, Rok Radovic, Blaz Habot
PF: Jackie Carmichael, Marko Radovanovic, Luka Scuka, Sasa Ciani
C: Zach Auguste, Mangok Mathiang, Ziga Dimec
Koç: Jurica Golemac

Gelenler: Markus Keene (Kalev), Melvin Ejim (Buducnost) , Marko Radovanovic (FMP), Jackie Carmichael (Igokea), Jacob Pullen (Mornar Bar), Zach Auguste (Panathinaikos)

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.