Güncel Haberler

RESMİ: Karşıyaka, Yeni Uzununu Açıkladı (Analiz)

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nin son finalisti olan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka yeni uzununu açıkladı.

Kaf-Kaf son olarak Maccabi Rishon forması ile izlediğimiz Akil Mitchell ile yeni sezon için anlaştığını duyurdu.

Panamalı uzun hakkındaki detaylı analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

29 yaşında olan 2.06 metre boyundaki Panamalı uzun geçen sezon Winner Ligi’nde 30 maçta ortalama 30.9 dakika süre alırken 15.6 sayı, 8.8 ribaund, 2.8 asist, 1.6 top çalma, 22.5 verimlilik puanı gibi dikkat çekici istatistiklerle mücadele etmişti.

Virginia çıkışlı Mitchell Avrupa kariyerine Antibes ile başladı. Sonrasında Yeni Zelanda’da Breakers ile bir macera yaşadıktan sonra Avrupa’ya geri dönmüş ve sırasıyla Boulazac, Trieste, Galil Gilboa, son olarak da Rishon forması giymişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Fenerbahçe’den Sakat Oyuncuların Durumu Hakkında Açıklama Geldi

Ülkemizi Turkish Airlines Euroleague‘de temsil eden Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekibi Fenerbahçe Beko‘dan sakatlık geçiren oyuncuların durumu hakkında açıklama geldi. Barcelona maçında sakatlanan Dyshawn Pierre ile Karşıyaka ile oynanan son lig maçında sakatlanan Metecan Birsen‘in durumları hakkında kulüpten şöyle bir açıklama yapıldı: Sol bacağında sakatlık yaşayan Pierre’in Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan detaylı sağlık kontrollerinde kalf bölgesinde kas yaralanması tespit edilmiştir. Amerikalı forvetin sahalara dönüş süresinin 3-4 hafta arasında olması öngörülmektedir. Sol omzundan sakatlık yaşayan Metecan’ın Acıbadem Ataşehir Hastanesi’nde yapılan detaylı sağlık kontrollerinde akromioklaviküler bölgede 2. evre yaralanma tespit edilmiştir. Ssahalara dönüş süresinin yaklaşık altı hafta olması öngörülmektedir. Yakında yorum …