Şampiyonlar Ligi 2021-22 Sezonu Transferler ve Yeni Kadrolar

FIBA Şampiyonlar Ligi 2021-22 sezonunda ülkemizi 5 takım temsil edecek.

Ben de sizler için temsilcilerimizin yer alacağı gruplarda bulunan rakiplerin, yenilenmiş kadrolarının ve transfelerinin yer aldığı bir makale hazırladım.

Sezon başlayana kadar kadroların sürekli güncelenen hallerini burada bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.


B GRUBU


PINAR KARŞIYAKA

PG: Tony Taylor, Can Korkmaz
SG: James Blackmon, Yunus Emre Sonsırma
SF: Bonzie Colson, Burak Can Yıldızlı, Berke Aygündüz
PF: Amath M’Baye, Berkan Durmaz
C: Akil Mitchell, Semih Erden, Mahir Ağva
Koç: Ufuk Sarıca

Gelenler: Can Korkmaz (Türk Telekom), Berkan Durmaz (TOFAŞ), James Blackmon (Beşiktaş), Bonzie Colson (Strasbourg), Burak Can Yıldızlı (Bahçeşehir Koleji), Akil Mitchell (Maccabi Rishon)

ARGED BMSLAM STAL

PG: James Florence, Vangelis Mantzaris, Igor Wadowski
SG: James Palmer Jr., Trey Drechsel, Michal Pluta
SF: Terry Larier, Jaroslaw Mokros, Aleksander Zalucki
PF: Denzel Andersson, Damian Kulig, Jaroslaw Mokros
C: Michael Young, Jakub Wojciechowski
Koç: Igor Milicic

Gelenler: Terry Larier (Norrköping), Michael Young (Ironi Nahariya), Vangelis Mantzaris (Peristeri), Trey Drechsel (Partizan), James Palmer Jr. (G-League), Jakub Wojciechowski (Olimpia Milano)

BAXI MANRESA

PG: Dani Perez, Sylvain Francisco, Dani Garcia
SG: Joe Thomasson, Rafael Martinez
SF: Janis Berzins, Guillem Jou, Elias Valtonen
PF: Luke Maye, Chima Moneke, Marcis Steinbergs
C: Ismael Bako, Yankuba Sima
Koç: Pedro Martinez

Gelenler: Joe Thomasson (Galil Gilboa), Marcis Steinbergs (Gran Canaria), Janis Berzins (Stelmet Gora), Chima Moneke (Orleans), Luke Maye (Trento), Ismael Bako (LDLC Asvel), Sylvain Francisco (Roanne)

HAPOEL JERUSALEM

PG: Retin Obasohan, Jalen Adams, Yuval Sznajderman
SG: Sean Kilpatrick, Amit Gershon, Eylon Sasson
SF: Willy Workman, Adam Ariel
PF: Anthony Bennett, Kaiser Gates
C: Thon Maker, Itay Segev
Koç: Oren Amiel

Gelenler: Retin Obasohan (Nymburk), Willy Workman (Hapoel Holon), Adam Ariel (Maccabi Rishon), Itay Segev (Gravelines), Amit Gershon (Galil Gilboa), Jalen Adams (G-League), Thon Maker (Cleveland Cavaliers), Sean Kilpatrick (Gran Canaria), Anthony Bennett (serbest), Kaiser Gates (G-League)


E GRUBU


GALATASARAY

PG: Dee Bost, Rıdvan Öncel, Eray Akdoğan
SG: Melo Trimble, Okben Ulubay
SF: DeVaughn Akoon-Purcell, Göksenin Köksal, Canberk Kuş
PF: Kerry Blackshear, Sadık Emir Kabaca
C: David Kravish, Ege Arar
Koç: Ekrem Memnun

Gelenler: Ege Arar (Petkim), Melo Trimble (Fuenlabrada), Dee Bost (AS Monaco), Okben Ulubay (Petkim Spor), Canberk Kuş (Petkim Spor), Rıdvan Öncel (Bahçeşehir Koleji), David Kravish (Brose Bamberg), Sadık Emir Kabaca (Beşiktaş), DeVaughn Akoon-Purcell (Tofaş), Kerry Blackshear (Galil Gilboa)

ERA NYMBURK

PG: Sterling Gibbs
SG: Frantisek Vana
SF: Lukáš Palyza
PF: Petr Benda
C: Gorjok Gak
Koç: Aleksander Sekulic

Gelenler: Gorjok Gak (California), Sterling Gibbs (Antwerp)

IGOKEA

PG: Markel Starks
SG: James Robinson, Aleksa Radanov
SF: Stefan Djordjevic
PF: Nikola Tanaskovic
C: Deshawn Stephens
Koç: Dragan Bajic

Gelenler: Markel Starks (Avtodor), Deshawn Stephens (Bakken), Nikola Tanaskovic (Borac), Stefan Djordjevic (FMP), Aleksa Radanov (Kızıl Yıldız), James Robinson (Braunschweig)

PAOK

PG: Jermaine Love, Vasileios Toliopoulos, Apostolos Roumoglou
SG: Malcolm Griffin, Andreas Christodoulou
SF: Josh Carter, David DiLeo, Georgios Kamperidis, Nikos Kamarianos
PF: Vladimir Jankovic, Michalis Kamperidis, Antonis Karagiannidis
C: Marvin Jones, Derek Ogbedie
Koç: Aris Likogiannis

Gelenler: Derek Ogbeide (Hapoel Eilat), Vasileios Toliopoulos (Ionikos), David DiLeo (UCAM Murcia), Andreas Christodoulou (Promitheas), Vladimir Jankovic (AEK), Marvin Jones (Peristeri), Michalis Kamperidis (Larissa)


F GRUBU


TOFAŞ

PG: Pako Cruz, Berk Uğurlu, Bora Satır
SG: Kasey Shepherd, Yiğit Arslan, Batın Tuna
SF: Elgin Cook, Berke Büyüktuncel
PF: Tomislav Zubcic, Ege Demir
C: Jeremy Simmons, Muhsin Yaşar, Emre Tanışan
Koç: Hakan Demir

Gelenler: Pako Cruz (Afyon Belediyesi), Yiğit Arslan (Galatasaray), Elgin Cook (Fethiye Belediyesi), Kasey Shepherd (Nizhny Novgorod)

OOSTENDE

PG: Dusan Djordjevic, Keye Van der Vuurst
SG: Phil Booth, Simon Buysse
SF: Levi Randolph, Olivier Troisfontaines, Salim Kediambiko
PF: Pierre-Antoine Gillet, Mikael Jantunen, Xander Pintelon
C: Brandon McCoy, Haris Bratanovic, Servaas Buysschaert, Jesse Waleson
Koç: Dario Gjergja

Gelenler: Phil Booth (G-League), Levi Randolph (NZ Breakers), Brandon McCoy (Zlatibor)

STRASBOURG

PG: John Roberson, DeAndre Lansdowne
SG: Jaromir Bohacik, Jean-Baptiste Maille
SF: Jarell Eddie, Matt Mitchell, Gaylor Curier
PF: Ike Joseph Udanoh, Leo Cavaliere
C: Yannis Morin
Koç: Lassi Tuovi

Gelenler: Matt Mitchell (NCAA), John Roberson (Estudiantes), Jarell Eddie (Fenerbahçe)

BC KALEV

PG: JeQuan Lewis, Georg Kask
SG: Davion Berry, Egert Haller, Marcis Vitols
SF: Silas Melson, Martin Dorbek, Tanel Kurbas
PF: Kristjan Kitsing, Ojars Silins, Kregor Helmet
C: Kamari Murphy, Rauno Nurger
Koç: Robert Stelmahers

Gelenler: Davion Berry (Apoel), Kamari Murphy (Frankfurt), JeQuan Lewis (Ramat), Silas Melson (Limburg), Ojars Silins (Astana), Kristjan Kitsing (Rytas), Egert Haller (Tarvas), Marcis Vitols (VEF Riga)


G GRUBU


DARÜŞŞAFAKA TEKFEN

PG: Troy Caupain, Doğuş Özdemiroğlu, Eray Akyüz, Doruk Dora
SG: Wayne McCullough, Can Maxim Mutaf, Sinan Güler
SF: Isaiah Pineiro , Sinan Sağlam
PF: Nathan Boothe, Troy Selim Sav
C: Gabriel Olaseni, Berk Atar
Koç: Selçuk Ernak

Gelenler: Can Maksim Mutaf (Frutti Extra Bursaspor), Isaiah Pineiro (VEF Riga), Wayne McCullough (Lahti), Berke Atar (MZT), Sinan Sağlam (Afyon Belediyesi), Gabriel Oleseni (Büyükçekmece), Troy Caupain (Ratiopharm ULM), Nathan Boothe (Oldenburg)

HAPOEL HOLON

PG: Joe Ragland, Frederic Bourdillon
SG: Steven Gray
SF: Rafi Menco
PF: Mark Ogden
C: Michale Kyser
Koç: Maurizio Buscaglia

Gelenler: Michale Kyser (VEF Riga), Steven Gray (Igokea), Joe Ragland (Hapoel Eilat), Rafi Menco (Chalon Saone), Mark Ogden (Slam Stal Ostrow)

BRINDISI

PG: Wes Clark, Lucio Redivo, Alessandro Zanelli
SG: Josh Perkins, Riccardo Visconti, Alessandro Guido
SF: Jeremy Chappell, Mattia Udom
PF: Nathan Adrian, Raphael Gaspardo, Scott Ulaneo
C: Myles Carter, Nick Perkins
Koç: Francesco Vitucci

Gelenler: Jeremy Chappell (Venezia), Myles Carter (Budo Gemlik), Scott Ulaneo (Davenport), Josh Perkins (Partizan), Nathan Adrian (Mykolaiv), Wes Clark (Venezia), Lucio Redivo (Monferrato)

CLUJ NAPOCA

PG: Toni Katic, Brandon Brown, Giordan Watson
SG: Patrick Richard, Karel Guzman
SF: Elijah Stewart, Luca Colceag
PF: Stefan Bircevic, Modibo Diaby
C: Dustin Hogue, Andrija Stipanovic
Koç: Mihai Silvasan

Gelenler: Giordan Watson (Oradea), Dustin Hogue (Enisey), Elijah Stewart (Slask Wroclaw), Stefan Bircevic (Bursaspor), Toni Katic (Sassari), Brandon Brown (Metropolitan Levallois), Luca Colceag (Voluntari)


H GRUBU


BEŞİKTAŞ ICRYPEX

PG: Jordan Bone, Mehmet Yağmur
SG: Trevon Bluiett, Isaiah Whitehad, Ata Kahraman
SF: Josh Reaves, Egehan Arna
PF: Dedric Lawson, Hakan Sayılı
C: Ercan Osmani, Furkan Haltalı
Koç: Ahmet Kandemir

Gelenler: Josh Reaves (G-League), Dedric Lawson (Goyand Orions), Ata Kahraman (Bornova Belediyesi), Jordan Bone (G-League), Isaiah Whitehead (Mornar Bar), Trevon Bluiett (NBA G-League)

OLDENBURG

PG: Phil Pressey, Bennet Hundt, Fritz Hemschemeier
SG: Michal Michalak, Max Heidegger
SF: Rickey Paulding, Sebastian Herrera, Alen Pjanic
PF: TJ Holyfield, Martin Breunig
C: Tai Odiase, Norris Agbakoko
Koç: Mladen Drijencic

Gelenler: Tai Odiase (Goettingen), TJ Holyfield (Kauhajoki), Max Heidegger (Maccabi Tel Aviv), Michal Michalak (Mitteldeutscher), Bennet Hundt (Borse Bamberg), Alen Pjanic (Giessen)

SAN PABLO BURGOS

PG: Alex Renfroe, Aleksej Nikolic, Kristian Kullamae
SG: Vitor Benite, Tyrus McGee, Kareem Queeley
SF: Xavi Rabaseda, Marc Garcia
PF: Suleiman Braimoh, Dani Diez, Maxim Salash
C: Dejan Kravic, Steve Zack
Koç: Zan Tabak

Gelenler: Suleiman Braimoh (Hapoel Jerusalem), Tyrus McGee (Hapoel Holon), Dani Diez (Tenerife), Marc Garcia (Fuenlabrada) , Steve Zack (Petkim Spor), Aleksej Nikolic (Gravelines)

LIETUVOS RYTAS

PG: Kenny Speedy Smith, Mindaugas Girdziunas, Adas Simonis
SG: Vaidas Kariniauskas, Margiris Normantas, Arnas Adomavicius
SF: Arnas Butkevicius, Gytis Radzevicius, Lukas Uleckas
PF: Tanner Leissner, Rapolas Ivanauskas
C: Ivan Buva, Jarvis Williams
Koç: Giedrius Žibėnas

Gelenler: Margiris Normantas (Lietkabelis), Vaidas Kariniauskas (Juventus), Jarvis Williams (Cremona), Tanner Leissner (HDI Sigorta Afyon Belediye), Kenny Speedy Smith (Nizhny Novgorod)

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.