Şampiyonlar Ligi 2021-22 Sezonu Transferler ve Yeni Kadrolar

FIBA Şampiyonlar Ligi 2021-22 sezonunda ülkemizi 5 takım temsil edecek.

Ben de sizler için temsilcilerimizin yer alacağı gruplarda bulunan rakiplerin, yenilenmiş kadrolarının ve transfelerinin yer aldığı bir makale hazırladım.

Sezon başlayana kadar kadroların sürekli güncelenen hallerini burada bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.


B GRUBU


PINAR KARŞIYAKA

PG: Tony Taylor, Can Korkmaz
SG: James Blackmon, Yunus Emre Sonsırma
SF: Bonzie Colson, Burak Can Yıldızlı, Berke Aygündüz
PF: Amath M’Baye, Berkan Durmaz
C: Akil Mitchell, Mahir Ağva
Koç: Ufuk Sarıca

Gelenler: Can Korkmaz (Türk Telekom), Berkan Durmaz (TOFAŞ), James Blackmon (Beşiktaş), Bonzie Colson (Strasbourg), Burak Can Yıldızlı (Bahçeşehir Koleji), Akil Mitchell (Maccabi Rishon)

ARGED BMSLAM STAL

PG: James Florence
SG: –
SF: Terry Larier
PF: Denzel Andersson, Jaroslaw Mokros
C: Michael Young, Damian Kulig
Koç: Igor Milicic

Gelenler: Terry Larier (Norrköping), Michael Young (Ironi Nahariya)

BAXI MANRESA

PG: Vasilije Pusica, Dani Perez, Dani Garcia
SG: Joe Thomasson, Rafael Martinez
SF: Janis Berzins, Guillem Jou, Elias Valtonen
PF: Luke Maye, Chima Moneke, Marcis Steinbergs
C: Ismael Bako, Yankuba Sima
Koç: Pedro Martinez

Gelenler: Joe Thomasson (Galil Gilboa), Marcis Steinbergs (Gran Canaria), Janis Berzins (Stelmet Gora), Chima Moneke (Orleans), Vasilije Pusica (Sassari), Luke Maye (Trento), Ismael Bako (LDLC Asvel)

HAPOEL JERUSALEM

PG: Retin Obasohan
SG: Adam Ariel, Amit Gershon
SF: Willy Workman
PF: –
C: Itay Segev
Koç: Oren Amiel

Gelenler: Oren Amiel (Nymburk), Retin Obasohan (Nymburk),Willy Workman (Hapoel Holon), Adam Ariel (Maccabi Rishon), Itay Segev (Gravelines), Amit Gershon (Galil Gilboa)


E GRUBU


GALATASARAY

PG: Eray Akdoğan
SG: Göksenin Köksal
SF: –
PF: –
C: –
Koç: Ekrem Memnun

ERA NYMBURK

PG: –
SG: Frantisek Vana
SF: Lukáš Palyza
PF: Petr Benda
C: Gorjok Gak
Koç: Aleksander Sekulic

Gelenler: Gorjok Gak (California)

IGOKEA

PG: Markel Starks
SG: Aleksa Radanov
SF: Stefan Djordjevic
PF: Deshawn Stephens, Nikola Tanaskovic
C: –
Koç: Dragan Bajic

Gelenler: Markel Starks (Avtodor), Deshawn Stephens (Bakken), Nikola Tanaskovic (Borac), Stefan Djordjevic (FMP), Aleksa Radanov (Kızıl Yıldız)

PAOK

PG: Jermaine Love, Vasileios Toliopoulos
SG: Malcolm Griffin, Andreas Christodoulou
SF: Josh Carter, David DiLeo
PF: Derek Ogbeide, Vladimir Jankovic
C: –
Koç: Aris Likogiannis

Gelenler: Derek Ogbeide (Hapoel Eilat), Vasileios Toliopoulos (Ionikos), David DiLeo (UCAM Murcia), Andreas Christodoulou (Promitheas), Vladimir Jankovic (AEK)


F GRUBU


TOFAŞ

PG: Pako Cruz, Berk Uğurlu, Bora Satır
SG: Kasey Shepherd, Yiğit Arslan, Batın Tuna
SF: Elgin Cook, Berke Büyüktuncel
PF: Tomislav Zubcic, Ege Demir
C: Jeremy Simmons, Muhsin Yaşar, Emre Tanışan
Koç: Hakan Demir

Gelenler: Pako Cruz (Afyon Belediyesi), Yiğit Arslan (Galatasaray), Elgin Cook (Fethiye Belediyesi), Kasey Shepherd (Nizhny Novgorod)

OOSTENDE

PG: Phil Booth
SG: –
SF: –
PF: –
C: –
Koç: Dario Gjergja

Gelenler: Phil Booth (G-League)

STRASBOURG

PG: –
SG: –
SF: Michael Belle
PF: Ike Joseph Udanoh
C: –
Koç: Lassi Tuovi

Gelenler: –

*4. TAKIM ELEMELERDEN GELECEK.


G GRUBU


DARÜŞŞAFAKA TEKFEN

PG: Troy Caupain, Doğuş Özdemiroğlu, Doruk Dora
SG: Wayne McCullough, Can Maxim Mutaf, Sinan Güler
SF: Isaiah Pineiro , Sinan Sağlam
PF: Nathan Boothe
C: Gabriel Olaseni, Berk Atar
Koç: Selçuk Ernak

Gelenler: Can Maksim Mutaf (Frutti Extra Bursaspor), Isaiah Pineiro (VEF Riga), Wayne McCullough (Lahti), Berke Atar (MZT), Sinan Sağlam (Afyon Belediyesi), Gabriel Oleseni (Büyükçekmece), Troy Caupain (Ratiopharm ULM), Nathan Boothe (Oldenburg)

HAPOEL HOLON

PG: Joe Ragland, Frederic Bourdillon
SG: Steven Gray
SF: –
PF: –
C: Michale Kyser
Koç: Maurizio Buscaglia

Gelenler: Michale Kyser (VEF Riga), Steven Gray (Igokea), Joe Ragland (Hapoel Eilat)

BRINDISI

PG: Josh Perkins
SG: Jeremy Chappell
SF: –
PF: Nick Perkins, Nathan Adrian, Raphale Gaspardo
C: Myles Carter, Scott Ulaneo
Koç: Francesco Vitucci

Gelenler: Jeremy Chappell (Venezia), Myles Carter (Budo Gemlik), Scott Ulaneo (Davenport), Josh Perkins (Partizan), Nathan Adrian (Mykolaiv)

*4. TAKIM ELEMELERDEN GELECEK.


H GRUBU


BEŞİKTAŞ ICRYPEX

PG: Mehmet Yağmur
SG: Josh Reaves, Şehmus Hazer
SF: Egehan Arna, Hakan Sayılı
PF: Ercan Osmani, Sadık Emir Kabaca
C: Dedric Lawson, Alperen Şengün, Furkan Haltalı
Koç: Ahmet Kandemir

Gelenler: Josh Reaves (G-League), Dedric Lawson (Goyand Orions)

OLDENBURG

PG: Phil Pressey, Bennet Hundt
SG: Michal Michalak, Max Heidegger
SF: Rickey Paulding, Sebastian Herrera, Alen Pjanic
PF: TJ Holyfield, Martin Breunig
C: Tai Odiase, Norris Agbakoko
Koç: Mladen Drijencic

Gelenler: Tai Odiase (Goettingen), TJ Holyfield (Kauhajoki), Max Heidegger (Maccabi Tel Aviv), Michal Michalak (Mitteldeutscher), Bennet Hundt (Borse Bamberg), Alen Pjanic (Giessen)

SAN PABLO BURGOS

PG: Alex Renfroe
SG: Vitor Benite, Tyrus McGee
SF: Xavi Rabaseda, Marc Garcia
PF: Suleiman Braimoh, Dani Diez, Maxim Salash
C: Dejan Kravic
Koç: Zan Tabak

Gelenler: Suleiman Braimoh (Hapoel Jerusalem), Tyrus McGee (Hapoel Holon), Dani Diez (Tenerife), Marc Garcia (Fuenlabrada)

LIETUVOS RYTAS

PG: Mindaugas Girdziunas, Dovis Bickauskis, Adas Simonis
SG: Vaidas Kariniauskas, Margiris Normantas, Arnas Adomavicius
SF: Arnas Butkevicius, Gytis Radzevicius, Lukas Uleckas
PF: Kristjan Kitsing, Rapolas Ivanauskas
C: Ivan Buva, Jarvis Williams, Rock Gustys
Koç: Giedrius Žibėnas

Gelenler: Margiris Normantas (Lietkabelis), Vaidas Kariniauskas (Juventus), Jarvis Williams (Cremona)

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.