RESMİ: Daçka İlk Yabancı Transferini Duyurdu

Ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden biri olan Darüşşafaka Tekfen, ilk yabancı transferini Finlandiya Ligi’nden yaptı.

Geride bıraktığımız sezonu Lahti forması ile geçiren Wayne McCulluough ile 1 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

Kanadalı kanat oyuncusu hakkındaki detaylı analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

1.95 metre boyunda olan 27 yaşındaki kanat oyuncusu, 25 maçta ortalama 28.3 dakika süre alırken 17.8 sayı, %38.3 3sayı, 6.4 ribaund, 3.8 asist, 1.4 top çalma, 19.5 verimlilik puanı istatistikleri ile katkı vermişti.

Kulüpten transfer hakkındaki açıklama şu şekildeydi:

Hoşgeldin Wayne McCullough, Daçka’mız transfer sezonundaki ilk yabancı transferini gerçekleştirerek Birleşik Amerikalı skorer guard Wayne McCullough ile anlaştı. 4 senelik NCAA tecrübesinin ardından, 4 sene de Kanada Ulusal Ligi’nde oynayan oyuncumuz, geçtiğimiz yıl Avrupa’ya gelerek sezonu Finlandiya Ligi ekiplerinden Lahti’de geçirdi. Avrupa’daki ilk deneyiminde oldukça başarılı bir sezon geçiren McCullough, Finlandiya Ligi’nde 26 maçta 17.5 sayı, 6.4 ribaund ve 3.8 asist ortalamalarıyla oynadı. Texas doğumlu 27 yaşındaki ve 1.96 boyundaki oyuncumuza Darüşşafaka Tekfen formasıyla başarılar dileriz!

Darüşşafaka Spor Kulübü

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.