Arjantin, Venezüela’yı Ezdi Geçti

Dünya Kupası ikinci tur I grubu mücadelesinde Arjantin vasat rakibi Venezüela‘yı 87-67’lik skorla beklenenden de rahat geçti ve çeyrek finalini kapmış oldu. Hatta bu galibiyet Polonya’ya da çeyrek final biletini getirmiş oldu.

Arjantin beklentilerin aksine maça düşük tempo ve iyi savunma yaparak başladı, 10 dakikayı 17-12 önde geçtiler. İkinci çeyrekte ise Deck liderliğinde tempoyu biraz daha arttırarak 21 sayı ürettiler ve devreye 38-25 önde girdiler. İkinci devrede tempo yükseldi ama Arjantin’in lehine oldu, farkı açmaya devam ettiler ve son çeyreğe 16 sayı farkla önde girdiler. Son çeyrekte artık iki takım da maçın disiplininden çıktı ve Venezüela’nın skoru kabul etmesinin ardından fark 20 sayıya çıktı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Arjantin’de Gabriel Deck 25 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile yıldızlaşırken Luis Scola da 15 sayı, 6 ribaund ile ona destek olan isim oldu. Venezüela’da ise sürpriz bir isim Michael Carrera 19 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile takımını ayakta tutmaya çalıştı. Luis Bethelmy de 11 sayı, 3 ribaund ile mücadele etti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.