Güncel Haberler

Ahmet Yıldızlaştı, Ürdün Çeyrek Final Biletini Kaptı

Endonezya’da düzenlenen 2022 FIBA Asya Kupası Top 16 eleme maçında Ürdün, rakibi Tayvan‘ı Ahmet’in etkili performansı eşliğinde son nefeste 97-96’lık skorla yendi. Ürdün adına maçı getiren basket bitime 2 saniye kala Ibrahim’in üçlüğü oldu.

Ürdün’de devşirme skorer Dar Tucker 36 sayı, 4-9 3sayı, 9 ribaund, 3 asist ile öne çıkarken, Bursaspor’un yeni uzunu Ahmet Düverioğlu 20 sayı, 15 ribaund, 6 asist, 3 blok ile yıldızlaştı. Freddy Ibrahim 19 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Amin Abu Hawwas 17 sayı, 2 ribaund, 2 top çalma ile öne çıkan diğer isimlerdi.

Tayvan cephesinde ise Ying-Chun Chen 20 sayı, 5 ribaund, 5 asist ile etkili olurken, Cheng Liu 17 sayı, 6 ribaund, 4 asist, 6 top çalma, Ting-Chien Lin 14 sayı, 3 asist, Po-Hsun Chou 12 sayı, 5 ribaund, 3 asist, 5 top çalma ve William Artino 11 sayı, 8 ribaund ile diğer direnen isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Almanya, Ürdün Engelini Rahat Geçti

Dünya Kupası G grubu mücadelesinde turnuvanın hayal kırıklıklarından birini yaşayan Almanya üçüncülük maçında zayıf rakibi …