Güncel Haberler

RESMİ: Türk Telekom’un Rakiplerinden Hapoel Tel Aviv’e Tanıdık Oyun Kurucu

7DAYS EuroCup ülkemizi temsil edecek olan Türk Telekom ile aynı grupta yer alacak olan İsrail Winner Ligi ekibi Hapoel Tel Aviv, kadrosunu tanıdık bir guard ile güçlendirdi.

İsrail ekibi yaptığı açıklamayla daha önce ülkemizde Bursaspor forması da giymiş olan, geçen sezon ise SE Melbourne Phoenix‘de izlediğimiz Xavier Munford ile anlaştıklarını duyurdular.

1.93 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu Avustralya Ligi’nde 26 maçta ortalama 27.8 dakika süre alırken 16.6 sayı, %33.0 3sayı, 4.1 ribaund, 4.2 asist, 1.2 top çalma istatistikleriyle katkı vermişti.

Rhode Island çıkışlı olan Munford, kariyerine G-League’de başlamış sonrasında Grizzlies’da forma giymişti. Avrupa’daki ilk deneyimi ise Barcelona’da olmuştu. Sonrasında tekrar G-League macerasına dönmüş ve 2020-21 sezonunda ise ülkemizde Bursaspor formasını giymişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Telekom’un Rakiplerinden Ulm, Mathias’ı Transfer Etti

BKT EuroCup‘daki temsilcilerimizden Türk Telekom ile aynı grupta yer alacak olan Ratiopharm Ulm kadrosunu Amerikalı …