Panathinaikos, Fredette’nin Yerini Harrison ile Doldurmak İstiyor

Yeni sezonda bütçe küçülmesine gitmesi beklenen Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Panathinaikos, takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan yıldızlarının yerlerini doldurmak adına hedeflerini belirledi.

Yeşiller, takımdan ayrılacak olan skorer guard Fredette’nin yerini doldurmak için listesine daha önce 2 ismi daha almıştı:

Cotton, Euroleague Takımlarının Radarında
Panathinaikos 2 Numara İçin Listesine Loyd’u Aldı

Listelerine yeni ekledikleri isim ise Galatasaray Doğa Sigorat ile 7DAYS EuroCup’da çok iyi bir sezon geçirmiş olan Aaron Harrison. Birleşik Amerikalı kanat oyuncusunun takımı ile yeni sezon için de opsiyonu bulunuyor.

1.98 metre boyunda olan 25 yaşındaki skorer oyuncu, EuroCup’da 16 maçta 15.9 sayı, %37.9 3sayı, 2.9 ribaund, 2.8 asist ve BSL’de ise 22 maçta 13.7 sayı, %39.4 3sayı, 3.5 ribaund, 3.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Harrison son 2 sezonda sarı kırmızılar adına hem EuroCup hem de BSL sergilediği performansla Euroleague sahnesi için hazır olduğunu fazlasıyla göstermişti. Yeniden yapılanacak Panathinaikos da kendisini göstermisi için doğru adreslerden biri olacaktır. Skorer oyuncu hakkındaki fikirlerimi sizlerle daha önce BSL’de Sınıf Atlayabilecek Yabancılar (Euroleague) isimli yazımda paylaşmıştım.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.