Güncel Haberler

RESMİ: FIBA Yönetimi EuroBasket 2021 İçin Beklenen Kararı Aldı

Merakla beklenen EuroBasket 2021 hakkında FIBA yönetiminden açıklama geldi.

Bildiğiniz üzere kulüpler düzeyinde 2019-20 sezonunu Eylül ve Ekim’de ayından oyananacak maçlar ile tamamlayacak olan FIBA, 2020 yazındaki tüm organizasyonları da iptal etmişti.

Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Olimpiya Komitesi’nin Tokyo 2020 Olimpiyatları’nı 2021 yazına (23 Temmuz-8 Ağustos) ertelemesiyle EuroBasket (Avupa Basketbol Şampiyonası) ‘in akibetinin ne olacağı merak konusuydu.

Aslında herkesin tahmin ettiği açıklama geldi ve FIBA yönetimi, Eurobasket’i 2022 sonbaharına ertelediğini duyurdu.

Sağlık önlemleri nedeniyle videokonferans yoluyla bir araya gelen FIBA yönetimi, 2021 yazında yapılması plananan EuroBasket’i 2022 yılına erteledi, turnuva 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Ev sahipleri ise değişmeyecek. 2021 yılında ev sahibi olması planlanan Almanya, İtalya, Gürcistan, Çekya, 2022 yılına ertelenen turnuvada da yine ev sahibi konumunda olacaklar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Fenerbahçe Beko, Zorlu Partizan Deplasmanında

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Stark Arena’da Partizan‘a konuk oluyor. 23 …