Güncel Haberler

Dünya Kupası’nda 2.Tur Grupları Belli Oldu

Dünya Kupası‘nda heyecan dolu 1.tur grupları tamamlandı ve 2.tura yani son 16 gruplarına kalan ekipler de belli oldu. Maalesef millilerimiz son maçta Çekya’dan fark yiyerek klasman maçları oynayacaklar.

Bildiğiniz üzere ilk tur sonunda gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar galibiyetlerini ve averajlarını ikinci tur gruplarına taşıyacaklar. İkinci tur gruplarında kendi gruplarından gelen takımlarla tekrar karşılaşmayacaklar. Çapraz gruptan gelen 2 takım ile oynadıktan sonra toplam puanlarına bakılacak. Puan eşitliği olması durumunda genel averaja bakılacak.

Çeyrek final eşleşmeleri ise şu şekide olacak:

I1 – J2 ve K1 – L2 (Kazananlar yarı finalde eşleşiyor)
J1 – I2 ve L1 – K2 (Kazananlar yarı finalde eşleşiyor)

İşte yeni oluşan ikinci tur grupları:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Fenerbahçe Beko, Zorlu Partizan Deplasmanında

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Stark Arena’da Partizan‘a konuk oluyor. 23 …