Venezüela Ev Sahibi Çin’i Yenerek İkinci Tura Çıktı

Dünya Kupası A grubu mücadelesinde turnuvanın ev sahibi Çin‘i 72-59 gibi net bir skorla yenen Venezüela Polonya’nın ardından bu grupta 2.tur biletini kapan son takım oldu.

Maça sert başlayan Venezüela, rakibinin devreye girmesine izin vermedi ve ilk çeyreği 18-10 önde geçti. İkinci çeyrekte de düşük tempo devam ederken bundan faydalanan yine Venezüela oldu ve devreye 33-23 ile rahat girdiler. İkinci yarıda Çin biraz daha kendine geldi ve hücumda üretime başladı ama Venezüela’yı durduramadıkları için farkı kapatamadılar. Son çeyrekte de farkı 7 sayıya kadar erittikten sonra üst üste fırsatları değerlendirememeleri sonucu Venezüela farkı tekrar çift hanelere getirerek kazandı ve 2.tur biletini kaptı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Venezüela’da 4 isim çift haneli skor katkısı verdi. Turnuvanın formda skorerlerinden Heissler Guillent 15 sayı, 3 ribaund, 8 asist ile takımına liderlik ederken Dwight Lewis de 13 sayı, 2 asist ile onu takip etti. Çin’de ise Shuo Fang 13 sayı ve Jiwei Zhao 12 sayı, 4 asist ile sürpriz katkı verirlerken. Takımın asılm yıldızı Yi Jianlian 11 sayı, 8 ribaundda kaldı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.