Güncel Haberler

Yunanistan, Çin’i Farklı Geçip Yarı Finalde Rakibimiz Oldu

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na gidecek takımlardan birini belirlemek üzere Victoria kentinde düzenlenen elemelerin A grup kapsamındaki karşılaşmasında Yunanistan, zayıf rakibi Çin‘i 80-105 ile geçerek turu geçen taraf oldu.

Yunanistan yarı finalde 12 Dev Adam’ın rakibi olurken, Çin ise turnuvaya veda etti ve evine döndü.

Yunanistan’da Giannoulis Larentzakis 21 sayı, 3-8 3sayı, 4 asist, 3 top çalma ile ekstra bir peformanla öne çıkarken, Kostas Sloukas 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Leonidas Kaselakis 12 sayı, 3 ribaund, Konstatinos Mitoglou 12 sayı, 7 ribaund ve Dimitrios Katsivelis 11 sayı, 2 asist, 3 top çalma ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Çin cephesinde ise Mingxuan Hu 16 sayı, 5 asist, Qi Zhou 15 sayı, 10 ribaund ve Qian Wu 14 sayı ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Milli Takımımızın Grubu: Letonya’dan Yunanistan’a Farklı Tarife!

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. tur I grubu mücadelesinde milli takımımızın rakiplerinden ikisi …