Güncel Haberler

FIBA AmeriCup’da ABD ile Venezüela Arasındaki Maça Yağmur Engeli!

Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIBA AmeriCup‘da C grubu mücadelesinde Amerika Birleşik Devletleri ile Venezüela karşı karşıya geldi.

Geraldo Arena’da oynanan karşılaşmanın ilk yarısı ABD’nin 48-21’lik üstünlüğü ile geçilmişti ama mücadelenin ikinci yarısı oynanamadı.

Devre arasında başlayan şiddetli yağmur nedeniyle salonun tavanından su alması ve parkelere damlamaya başlaması sonucu hakemler maçın ertelenmesine karar verdi, böylelikle maçın ikinci yarısı oynanmadı. FIBA’dan yapılan açıklamada karşılaşmanın 6 Eylül Salı günü yerel saatle 15:10’da kaldığı yerden devam edeceği belirtildi.

C Grubu’nda ABD ilk maçında Meksika’ya mağlup olurken Venezuela ise Panama’yı mağlup etmeyi başarmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Arjantin, Ev Sahibi Brezilya’yı Yeni AmeriCup’da Şampiyon Oldu

2022 FIBA AmeriCup final maçında Arjantin, turnuvanın ev sahibi Brezilya‘yı 73-75’lik skorla geçerek şampiyon oldu. …