Rusya’dan Nijerya Karşısında İyi Başlangıç (VIDEO)

Dünya Kupası‘nda B grubunun kritik maçında Rusya güçlü rakibi Nijerya karşısında genelini üstün oynadığı maçı 82-77 yenmeyi başardı.

Maça iyi savunma ve kontrollü oyunla başlayan Rusya ilk çeyrekte meyvesini aldı ve potansiyelli rakibini sadece 13 sayıda tutarak 5 sayı üstünlükle girdi ikinci çeyreğe. Nijerya ikinci çeyrekte farkın açılmasına izin vermedi ve devreye 40-35 Rusya üstünlüğü ile girildi. 3.çeyrekte kendine gelen ve hücumda toparlanan Nijerya 23-18 çeyrek skoruyla maça dengeyi getirdi ve son çeyreğe 58-58 beraberlikle girildi. Final çeyreğinin ilk bölümünde farkı 8 sayıya kadar çıkaran Rusya oyunu elinde tutamadı ve Rusya geri gelerek üstünlüğü ele alarak bu kritik maçtan galip ayrılmayı başardı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇN TIKLAYINIZ.

Rusya skor yükünü iyi dağıttı ve 4 isim çift haneli skor katkısı verdi. Mikhail Kulagin 16 sayı, 3 ribaund ile ön plana çıkarken, Andrey Vorontsevich de 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile ona yardımcı olan isimdi. Nijerya’da da skor dağıldı, tam 6 isimden çift haneli katkı aldılar. Josh Okogie 18 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile yıldızlaşırken, Chimezie Metu da 10 sayı, 6 ribaund ile ona katkı verdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.