Valencia Listesine Siva’yı da Aldı

Eurocup şampiyonu olarak tekrar Euroleague biletini kapan Valencia, özellikle guard rotasyonuna iki önemli takviye yapmak istiyor.

Ana hedefleri De Colo olsa da Fransız yıldızın NBA’den kontrat almasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu nedenle listelerindeki diğer isimlere, Janis Strelnieks ve Pierriea Henry‘e daha fazla konsantre olmuş durumdalar. Son olarak listeye aldıkları isim Alba Berlin ile harika bir sezon geçiren Peyton Siva.

Aslında Siva ile Panathinaikos da yakından ilgileniyordu ama koç Pitino’dan negatif cevap almalarının ardından yeni koç belli olana dek transfer kararları belirsizliğini koruyor.

Liderliği, sürati ve etkili dış şutları ile hücumda çok önemli bir silah olan Siva, koç Reneses yönetiminde gelişimini bu sezon ivmelendirerek sürdürdü. Ayrıca savunmada da kendini geliştirdi, artık topa baskı konusunda da iyi işler çıkarabiliyor. Birebirde çok önemli bir silah olan Siva, sağlıklı kalma konusunda sorunlar yaşamış olsa da atletizminden ve enerjisinden hiç birşey kaybetmedi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.