Panathinaikos Yeni Guardını Almanya’da Buldu

Panathinaikos‘da öncelikli hedefkoç Pitino’yu takımın başında tutmak. Bu yönde olumlu hamleler de aldılar ancak koç henüz final kararını vermiş değil. Onun vereceği karara göre de transfer hareketlerine başlayacak Yeşiller.

Bu transfer hareketleri arasında guard listesinin başındaki ismin ise Alba Berlin ile çok iyi bir sezon geçiren Peyton Siva olduğu söyleniyor. Yunan ekibi henüz resmi bir teklif yapmadı ve Pitino’nun kalma durumuna göre ilerleyecekler.

Liderliği, sürati ve etkili dış şutları ile hücumda çok önemli bir silah olan Siva, koç Reneses yönetiminde gelişimini bu sezon ivmelendirerek sürdürdü. Ayrıca savunmada da kendini geliştirdi, artık topa baskı konusunda da iyi işler çıkarabiliyor. Birebirde çok önemli bir silah olan Siva’nın Calathes’in dış şut eksikliği ve atletizmin tamamlayabilecek bir isim olduğunu söyleyebiliriz. Sağlıklı kalma konusunda sorunlar yaşamış olsa da atletizminden ve enerjisinden hiç birşey kaybetmedi Siva. Euroleague seviyesinde hele ki Pitino gibi bir koçun elinde çok faydalı olacak bir isim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.