Güncel Haberler

Türkiye’nin Grubu: Hollanda, İsveç’i Son Anda Geçti (VİDEO)

2022 FIBA EuroBasket elemeleri kapsamında A milli takımımızın da yer aldığı D grubu mücadelesinde Hollanda, Sinan Erdem’de organize edilen fanusta İsveç‘i Kloof’un son saniyedeki faul atışları ile 78-76 geçmeyi başardı.

Bu sonuçla Hollanda 3. maçından 2. galibiyetini çıkararak liderlik koltuğundaki yerini korudu. İsveç ise 3. maçında 2. kez kaybetti.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

1.çeyrek: 15-18
2.çeyrek: 23-24
3.çeyrek: 18-12
4.çeyrek: 22-22

Hollanda’da Yannick Franke 22 sayı, 4 ribaund, 3 asist, 2 top çalma ile maçın en skorer ismi olurken, Charlon Kloof 13 sayı, 3 ribaund, 3 top çalma ve Shane Hammink 12 sayı ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

İsveç cephesinde ise Chris Czerapowicz 21 sayı, 4-8 3sayı, 3 ribaund, 2 top çalma ile öne çıkarken, Johan Lofberg 16 sayı, 4 ribaund, Tobias Borg 13 sayı, 2 ribaund, 4 asist, 2 top çalma ve Nicholas Spires 10 sayı, 11 ribaund, 3 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bronz Madalyalı Koç Herbert, EuroBasket Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Son yılların sahadaki basketbol adına en kaliteli turnuvalarından biri olan 2022 FIBA EuroBasket sona erdi. …