Güncel Haberler

İspanya Milli Takımlarının 2022 Yılı Karnesi Parmak Issırtıyor!

İspanya basketbolu kuşkusuz altın çağını yaşıyor.

Avrupa’nın ekol ülkelerinden biri olan İspanya, sadece A takım seviyesinde ve erkek basketbolunda değil tüm altyapı seviyelerinde ve kadın basketbolunda da dominant bir yıl geçirdi.

A takım seviyesinde erkek basketbolunda biraz geride kalmış gibi görünüyordu ama işin böyle olmadığnı 2022 FIBA Eurobasket‘de şampiyonluğa ulaşıp altın madalyayı boyunlardan geçirerek gösterdiler.

Elbette İspanyollar’ın tek başarısı bu değil. Bu yıl kadınlar ve erkekler düzeyinde katıldıkları toplam 9 uluslararası FIBA organizasyonunda en azından gümüş madalya takarak çok önemli bir işe imza attılar, sıra dışı bir başarıydı elbette.

İşte İspanya Milli Takımlarının bu yıl katıldıkları turnuvalarda elde ettikleri dereceler:

  • 2022 EuroBasket: altın veya gümüş madalya
  • U20 Avrupa Şampiyonası: altın madalya
  • U18 Avrupa Şampiyonası: altın madalya
  • U17 Dünya Kupası: gümüş madalya
  • U16 Avrupa Şampiyonası: gümüş madalya
  • U20 Kadınlar Avrupa Şampiyonası: altın madalya
  • U18 Kadınlar Avrupa Şampiyonası: gümüş madalya
  • U17 Kadınlar Dünya Kupası: gümüş madalya
  • U16 Kadınlar Avrupa Şampiyonası: gümüş madalya

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bronz Madalyalı Koç Herbert, EuroBasket Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Son yılların sahadaki basketbol adına en kaliteli turnuvalarından biri olan 2022 FIBA EuroBasket sona erdi. Finalde Fransa’yı mağlup eden İspanya şampiyon olurken, Almanya da Polonya’yı yenerek bronz madalyanın sahibi olmuştu. Turnuvanın en zor grubu olan, bir başka deyişle “ölüm grubu” olarak adlandırılan gruptan 2. sırada çıkmayı başaran Almanya, çeyrek finalde de turnuvanın favorilerinden biri olarak görünen Yunanistan karşısında parmak ıssırtan bir performansa imza atarak bir sürprize imza atıp yarı final biletini kapmıştı. Takımın başantrenörü Gordon Herbert de her ne kadar takımı yarı finalde İspanya’ya mağlup olarak altın madalya fırsatını kaçırsa da oyuncularıyla gurur duyuyor. İşte koç Herbert’in açıklamaları: Ne söyleyeceğimi …