Zenit Guard Rotasyonuna Yapmak İstediği Takviyeleri Belirledi

Yeni sezon önce guard rotasyonunu güçlendirmek isteyen Zenit, iki ismi gündemine aldı.

Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele etmeye devam edecek olan Rus ekibinin ilgilendiği iki isim, Olimpia Milano‘dan ayrılan Nemanja Nedovic ve bonservisi Real Madrid‘de olan ama koç Laso’nun planlarında düşünmediği Klemen Prepelic.

27 yaşında olan Prepelic bu sezon kiralık olarak forma giydiği Joventut Badalona’da EuroCup sahnesinde 17.0 sayı, 3.9 asist ve Liga Endesa’da ise 22.3 sayı, 3.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Sloven skorer hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım. Baskonia da bir dönem ilgilenmiş ama sonrasında bir hamle yapmamıştı onun için.

1.91 metre boyunda olan 28 yaşındaki Nedovic, sezon askıya alınana kadar Serie A’da 10 maçta ortalama 20.7 dakika süre alırken, 12.2 sayı, %36.5 3sayı, 2.7 ribaund, 2.6 asist ve Euroleague sahnesinde ise 17 maçta 16.1 dakika sahada kalırken 7.9 sayı, %34.3 3sayı, 1.2 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Tecrübeli guard hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım. Valencia, Baskonia ve Panathinaikos da Sırp guardla ilgilenmiş ama herhangi bir teklifte bulunmamışlardı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.