Serbest Kalacak Nedovic’in Talipleri Belli Oldu

Turkish Airlines Euroleague‘de transferin en hareketli takımlarından biri olan Olimpia Milano, ilgilendiği oyuncular kadar takımdan ayrılması beklenen isimlerle de gündemde.

Beklentileri karşılayamayan Sırp guard Nemanja Nedovic‘in takımdan ayrılmasının yakın zamanda resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Sizlere daha önce tecrübeli guardla ilgilenen takımları iletmiştim:

Partizan, Nedovic ile İlgileniyor
Baskonia, Nedovic ile İlgileniyor

Son gelen haberlere göre ise 2 yeni takım daha, Kızıl Yıldız ve Unicaja Malaga da Sırp guarda talip oldular. Nedovic, kariyerinde bu 2 takımın da formasını giymişti daha önce.

Böylelikle Sırp guarda toplamda 2 Euroleague ve 2 EuroCup takımı talip olmuş durumda.

1.91 metre boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli guard, sezon askıya alınana kadar Serie A’da 10 maçta ortalama 20.7 dakika süre alırken, 12.2 sayı, %36.5 3sayı, 2.7 ribaund, 2.6 asist ve Euroleague sahnesinde ise 17 maçta 16.1 dakika sahada kalırken 7.9 sayı, %34.3 3sayı, 1.2 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Her ne kadar Baskonia ve Malaga onunla ilgileniyor olsalar da kariyeri ciddi şekilde düşüşte olan Sırp oyuncunun ülkesine dönüp Kızıl Yıldız ya da Partizan’da forma giymesi, bir nevi rehabilite olması kariyeri adına en doğru hamle olacaktır. Son yıllarda sakatlıkların da etkisiyle kaliteli yeteneklerini bir türlü sahaya yansıtamayan Nedovic’in şuanda Euroleague sahnesinde as guard olarak güvenilir bir konumda olmadığını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.