ÖZEL: CSKA, Hines’ın Yerini NBA Patentli Uzun ile Doldurmak İstiyor

Takımın iki önemli uzunu, Koufos ve Hines’ı kaybeden CSKA Moskova, geçtiğimiz günlerde Milutinov transfer ile rotasyondaki bir boşluğu doldurmuştu. Şimdi bir yıldız uzun hamlesi daha yapmaya hazırlanıyorlar.

Rus ekibinin gündemindeki isim NBA patentli uzun Greg Monroe. Bildiğiniz üzere Birleşik Amerikalı uzunun Bayern Munich ile kontratı Haziran sonunda bitiyor ve serbest kalacak. Kendisi ile temsilcimiz Anadolu Efes, Panathinaikos, Real Madrid ve Khimki gibi önemli takımlar da ilgileniyorlar. Diğer taraftan CSKA’nın listesindeki bir diğer yıldız uzunun da Ekpe Udoh olduğunu sizlerle paylaşmıştım.

Monroe hakkındaki yorumlarımı ve mini analizimi sizlerle Euroleague’de Serbest Kalacak 10 Önemli Oyuncu isimli yazımda paylaşmıştım.

2.11 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli uzun, BBL’de 19 maçta ortalama 20.5 dakika süre alırken 13.2 sayı, 5.5 ribaund, 3.0 asist, 1.5 top çalma ve Euroleague’de ise 28 maçta ortalama 23.7 dakika süre alırken 12.9 sayı, 6.8 ribaund, 2.5 asist, 1.3 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.