Maccabi de Brown ile İlgileniyor

Maccabi Tel Aviv‘in guard rotasyonuna eklemek istediği isim netleşti.

Wolters ile yollarını ayırdığını açıklayan İsrail temsilcisinde onun yerine düşünülen isim ise Lorenzo Brown.

Kızıl Yıldız ile kontratı biten ve serbest kalacak olan Birleşik Amerikalı guard ile Panathinaikos yakından ilgileniyor. Şimdi Maccabi’nin de devreye girmesiyle yarış kızışacak elbette.

1.96 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli guard, Euroleague’de 27 maçta ortalama 24.8 dakika süre alırken 12.3 sayı, %28.8 3sayı, 3.3 ribaund, 4.6 asist, 1.1 top çalma ve Adriyatik Ligi’nde ise 18 maçta ortalama 20.8 dakika süre alırken 10.6 sayı, %31.3 3sayı, 2.7 ribaund, 6.3 asist, 1.4 top çalmaa istatistikleri ile mücadele etmişti.

Brown, ligin en fizikli ve aynı zamanda en delici guardlarından biri. Dış şutlarındaki istikrarsızlığını da bu özellikleri ve tabiki üstün saha görüşü ile kapatıyor. Kızıl Yıldız’ın artık play-off takımı olmaktan uzaklaştığını ve onun serbest kaldığını düşünürsek, kariyerinde bir basamak daha atlaması için güzel bir fırsat var önünde. Hem Panathinaikos hem de Maccabi de faydalı olacaktır ancak tabiki Calathes’i kaybedecek Pana’da boşta kalan liderlik rolü daha cazip gelebilir. Sonuçta Maccabi’ye Wilbekin’in liderliğini kabul ederek gitmek zorunda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.