Panathinaikos, Calathes’in Yerini Brown ile Doldurmak İstiyor

Yeni sezon öncesi pandeminin etkisiyle ekonomik anlamda sıkıntı yaşayacak ve bütçesini küçültecek Turkish Airlines Euroleague takımlarından biri olan Panathinaikos, yeni sezon için hedeflerini belirlemeye başladı.

Büyük olasılıkla yıldız guardı Calathes’i kaybedecek olan Yeşiller’de guard rotasyonuna yeni eklenmesi planlanan isimler de belli olmaya başladı. Sizlere daha önce listelerinde olan 2 ismi iletmiştim:

Panathinaikos NBA Patentli Guardı Listesine Aldı
Panathinaikos, Calathes’in Olası Ayrılığı Durumunda Alternatifini Belirledi

Listelerine ekledikleri yeni isim ise Kızıl Yıldız ile kontratı bu yaz sona erecek olan Lorenzo Brown. Yeşiller’in ona yıllık 700 bin euro değerinde bir kontrat teklif etmesi bekleniyor.

1.96 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli guard, Euroleague sahnesinde sergilediği iyi performansla dikkatleri üstüne çekmişti ki onunla Olympiakos ve Maccabi Tel Aviv de yakından ilgileniyorlar.

Bu sezon Euroleague’de 27 maçta ortalama 24.8 dakika süre alırken 12.3 sayı, %28.8 3sayı, 3.3 ribaund, 4.6 asist, 1.1 top çalma ve Adriyatik Ligi’nde ise 18 maçta ortalama 20.8 dakika süre alırken 10.6 sayı, %31.3 3sayı, 2.7 ribaund, 6.3 asist, 1.4 top çalmaa istatistikleri ile mücadele etmişti.

Brown, ligin en fizikli ve aynı zamanda en delici guardlarından biri. Dış şutlarındaki istikrarsızlığını da bu özellikleri ve tabiki üstün saha görüşü ile kapatıyor. Kızıl Yıldız’ın artık play-off takımı olmaktan uzaklaştığını ve onun serbest kaldığını düşünürsek artık kariyerinde bir basamak daha atlaması için güzel bir fırsat var önünde.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.