Milano, Flaş Bir Transfer Yapmaya Hazırlanıyor!

Turkish Airlines Euroleague‘de 2019-20 sezonunun resmen iptal edilmesinin ardından takımlar transfer hareketlerine başladılar.

Pandeminin ekonomik anlamda verdiği zararlara rağmen güçlü bir sponsoru ile marketin iddialı takımlarından biri olan Olimpia Milano, flaş bir transfer için düğmeye basmış durumda.

Hem temsilcimiz Anadolu Efes hem de Tavares’in NBA’e gitmesi durumunda Real Madrid’in ilgilendiği Ekpe Udoh‘a İtalyan devi bir teklif yapmaya hazırlanıyor.

Real Madrid, Tavares’in Alternatiflerini Belirlemeye Devam Ediyor
FLAŞ: Anadolu Efes, Pleiss’ın Yerini Yıldız Bir Uzunla Doldurmak İstiyor

2.08 metre boyunda olan 32 yaşındaki tecrübeli uzun, sezon askıya alınana kadar Çin’in Beijing Ducks takımında 15 maçta görev alırken 18.7 sayı, 11.7 ribaund, 2.5 asist, 4.5 blok, 2.0 top çalma istatistikleri ile ne kadar formda olduğunu göstermişti.

Milano’nun Gudaitis ile yollarını ayırması bekleniyor ve bu nedenle de Udoh hamlesini gündeme ciddi şekilde almış durumdalar. Her ne kadar piyasa küçülmüş olsa da Milano ligin finansal anlamda en güçlü takımlarından biri ve Udoh’un isteklerini karşılayabilecek durumda. Gudaitis’in sakatlıkların da etkisiyle fazla katkı veremediği bir gerçek. Udoh ise hem savunmada hem ribaundalarda ondan daha iyi katkı verebilecek durumda. Ayrıca Obradovic tedrisatından geçmiş olmasıyla beraber artık pas trafiğine de katkı verebilen bir uzun. Koç Messina’nın sisteminde de bu özelliği önemli olacaktır ki sırtı dönük de ne kadar değerli bir silah olduğunu Fenerbahçe günlerinden çok iyi hatırlıyoruz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.