Zenit de Black’i Gündemine Aldı

Yeni sezonda wild card ( özel davetiye) ile tekrar Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele etmesi beklenen Rus ekibi Zenit, iddialı bir kadro kurmak için kolları sıvadı.

Ayon ile yollarını ayıracak olan Zenit’in 5 numara için transfer etmek istediği isimlerden biri de geçtiğimiz günlerde Maccabi Tel Aviv ile vedalaşan Tarik Black.

Birleşik Amerikalı uzun ile bir diğer Rus ekibi Khimki de ilgileniyor. Diğer taraftan Zenit’in listesinde olan bir diğer ismin de Khimki’den ayrılan Thomas Robinson oduğunu hatırlatayım.

2.06 metre boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli uzun, bu sezon sadece 11 Euroleague maçında ortalama 19 dakika süre alırken 9.1 sayı, 4.8 ribaund, 1.0 asist, 10.6 verimlilik puanı istatistikleri ile katkı vermişti.

Atletizmi, enerjisi, patlayıcılığı, güçlü fiziği ve çabuk ayakları ile Euroleague sahnesindeki modern uzunlardan biri olan Black, sağlıklı kalabildiği sürece hem savunmada hem de hücumda Zenit’e değer katacaktır. Ama unutmamak lazım ki Ayon’dan çok farklı bir uzun Black, yarı saha basketbolunda Ayon’a nazaran katkısı az olsa da tempo arttıkça da verimliliği üst seviyeye çıkan bir uzun. Diğer taraftan şunu da belirtmek lazım, sezonun büyük bir bölümünü sakat olarak geçirmişti, bu nedenle ne kadar sağlıklı olduğu ve rehabilitasyon sürecini nasıl geçirdiği de çok belirleyici olacak Khimki adına ki ciddi bir maç eksiği var.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.