Maccabi’den Ayrılan Black ile Khimki İlgileniyor

VTB Lig‘de sezonun şampiyonsuz tescil edilmesine rağmen lider konumda olan Khimki, yeni sezon için Turkish Airlines Euroleague biletini kapmıştı. Bu nedenle de Rus ekibi yine iddialı bir kadro kurmak için hazırlıklarına başladı.

Sports Rabbi’nin haberine göre Rus ekibinin Robinson’ın yerine 5 numara için düşündüğü isim ise geçtiğimiz günlerde Maccabi Tel Aviv ile yollarını ayıran NBA patentli uzun Tarik Black.

2.06 metre boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli uzun, bu sezon sadece 11 Euroleague maçında ortalama 19 dakika süre alırken 9.1 sayı, 4.8 ribaund, 1.0 asist, 10.6 verimlilik puanı istatistikleri ile katkı vermişti.

Atletizmi, enerjisi, patlayıcılığı, güçlü fiziği ve çabuk ayakları ile Euroleague sahnesindeki modern uzunlardan biri olan Black, sağlıklı kalabildiği sürece hem savunmada hem de hücumda Khimki’ye en az Robinson kadar değer katacaktır ki tecrübesi ile daha istikrarlı bir performans ortaya koyması beklenebilir Robinson’a nazaran. Ancak şunu da belirtmek lazım, sezonun büyük bir bölümünü sakat olarak geçirmişti, bu nedenle ne kadar sağlıklı olduğu ve rehabilitasyon sürecini nasıl geçirdiği de çok belirleyici olacak Khimki adına ki ciddi bir maç eksiği var.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.