Orhun Ene: “Bütçede Yüzde 40-50 Civarında Bir Kesinti Olacak.”

Tofaş‘ın başarılı koçu Orhun Ene, SportsTv’ye açıklamalarda bulundu ve yeni sezon hakkındaki planları ile ilgili de bilgiler verdi.

7DAYS EuroCup ve ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Tofaş‘ın başantrenörü Ene, gelecek sezon için bütçelerinde önemli bir düşüş yaşayacaklarını ifade etti:

Bizim diğer kulüplerden farkımız, bazen bize çok avantaj sağlayan özelliklerimiz ve kurumsal bir yapımız var. Aynı zamanda bu tip ekonomik sıkıntılar olduğunda da ileriye dönük pozisyon almak için kurumun da kendini koruma altına almak için çok kalın çizgileri var. Onun için bütçe anlamında çok etkileneceğiz. Zaten TOFAŞ son 2 sezondur bütçe anlamında küçülmeye giden bir takımdı ancak gelecek sezon da yüzde 50’ye yakın, yüzde 40 civarında bir kesintiye gideceğiz.

Şimdiye kadar bu anlamda sıkıntı yaşamadık ama bu yıl Avrupa kupalarında oynayacağımız bu süreç kolay olmayacak. Bunun için bir hazırlığımız, kendi adımıza bir planımız var. Bu plan doğrultusunda gelişmeleri bir fırsat olarak görüyoruz. Bu durumu bir eksiklik, yoksunluk, çözümsüzlük olarak görmüyoruz. Zaten yetiştirmekte olduğumuz gençlerimiz vardı. Çok sayıda değil ama kaliteli yabancıları getirerek devam edeceğiz. Yabancı kontenjanı dolsun diye kalitesi, tecrübesiz yabancıları tercih etmeyeceğiz.

SportsTV

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.