Zenit, Uzun Rotasyonunu Robinson ile Güçlendirmek İstiyor

Önümüzdeki sezon da wild card (özel davetiye) ile Turkish Airlines Euroleague‘de yer almak isteyen Zenit, koç Pascual yönetiminde iddialı bir kadro kurmak istiyor.

Tecrübeli uzun Ayon ile yollarını ayıran Rus ekibinin, gündemindeki isim bir diğer Rus ekibi Khimki ile sözleşmesi bu yaz sona erecek olan Birleşik Amerikalı uzun Thomas Robinson.

Sezon ortasında Khimki’ye katılan 2.08 metre boyunda olan 29 yaşındaki NBA patentli uzun, Euroleague sahnesinde 4 maçta ortalama 10 dakika süre alırken 4.3 sayı, 3.3 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Robinson’ın ikinci Khimki macerası da pek beklentileri karşılar şekilde geçmedi açıkçası. Atletizmi, enerjisi, patlayıcılığı, ribaundlardaki katkısı ve çabuk ayakları artı elleri ile savunmada sergilediği performans takdir toplasa da zayıf pozisyon bilgisi ve zamanlama hataları nedeniyle erken faul problemine giren, hücumda ise sırtı dönük silahlarının az olması ve dış şut tehditinin de bulunmaması ile 4-5 numara arasına sıkışan bir görüntü verdi. Zenit, Ayon’dan sonra 5 numaraya böyle bir hamle yaparsa tamamen tarz değiştirecek diyebiliriz. Robinson’ın 5 numarada olduğu bir takımın düşük tempoda, yarı saha basketbolu oynaması pek de akıl karı olmayacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.