Şehmus Hazer: “EuroLeague’de Oynamak Herkesin Hayallerinden Biri.”

Teksüt Bandırma forması ile adından sıkça söz ettiren ve 2020 NBA Draft’ında ülkemizi temsil edecek genç oyunculardan biri olan Şehmus Hazer, beIN Sports’a detaylı bir röportaj verdi.

İşte genç yıldızın röportajından satır başları:

Hepimiz için zor bir durum. Bunu kabullenerek yaşamımıza devam etmeliyiz. Bu dönemde dikkat ediyorum sağlığımızı korumak için. Kendimizi ne kadar korursak, herkesi o kadar koruyacağız ve bu virüsün üstesinden daha hızlı geleceğiz.

Basketbol, işimiz, sevdiğimiz şey. Uzak kalmak beni üzüyor.

Basketbolu çok özledim ama bu insan sağlığından önce gelmiyor. Federasyonun kararına da katılıyorum. Maçlar oynansaydı, seyircisiz oynanacaktı belki de. Seyircisiz maçların da tadı-tuzu yok. Bu karardan mutluyum, doğru bir karar verdi federasyonumuz.

Çok kötü geçmeyen bir sezondu benim için. Koçumuz Hakan abinin de yardımları oldu. Takım halinde iyi bir uyum yakaladık. Maçlarda bana epey kolaylık sağladı takımla olan ilişkim. Onların verdiği güvenle de maçlarda daha rahattım.

Lise 1’e geçmeden başladım basketbola. Hobi olarak yapıyordum tabii. Kendimi geliştirdikten sonra, ‘Neden profesyonel yapmıyorum?’ diye düşündüm. Eski adıyla Banvit’e geldim denemelere, seçildim. 3 senedir de A Takım’da oynuyorum.

Bandırma, küçük yer olduğu için basketbola odaklanıyorsunuz. Sadece basketbol odaklı olduğumuz için daha çok kendimizi geliştiriyoruz. Kulübün de yatırımı buna destek oluyor.

Türkiye Ligi’nde çoğu rakip benim neler yapacağımı az çok biliyor. Avrupa’da genç olduğum için takımlar dikkat etmiyor, çok hazırlık yapmıyor. Bu, benim işimi kolaylaştırdı. Orada daha rahat ve daha iyi oynayabiliyordum.

EuroLeague’de oynamak herkesin hayallerinden biri. Ben de isterim. Şu an şampiyon bir takıma fiziksel ve teknik olarak hazır olmayabilirim ama play-off’u zorlayacak takımlarda oynayabileceğimi düşünüyorum.

beIN Sports
“NBA Draftı”

Bu sene deneme şansım vardı ve denedim. Draftın sonucunu bekliyorum. Çalışmalarıma bu duruma bakarak devam ediyorum. Şu ana kadar hiçbir takımla iletişime geçmedim. Olursa hep birlikte öğrenceğiz, inşallah olur, çok isterim oraya gitmeyi.

beIN Sports
“Cedi Osman-Furkan Korkmaz”

Onlarla şu ana kadar konuşamadım. Onlar, 2-3 senedir oradalar. ‘Neden ben de olmayayım?’ diye düşünüyorum. Draft’tan sonra bakacağız, belki ben de orada olabilirim.

beIN Sports
Kobe Bryant’ın Vefatı

Çok fazla insanın idol oyuncusu. Onu çok seviyorum. Vefatından ben de üzüntü duydum. Deplasmandaydık, oda arkadaşım ‘Kobe vefat etmiş.’ dedi. Şok oldum, duraksadım. Büyük üzüntü duydum. Tüm dünya için önemli bir insandı.

beIN Sports
Luka Doncic

Aynı yaştayız ama o apayrı bir yetenek. 40 yılda 1 gelir böyle biri Avrupa’ya. O da bir örnek. ‘Senin yaşında biri yapıyorsa, sen de yapabilirsin.’ diye düşünüyorum.

beIN Sports
Larkin’in kendisi ile ilgili görüşleri

Şu anda Avrupa’nın en iyi oyuncusunun Türkiye Ligi’nde en beğendiği Türk oyuncu olmak beni çok mutlu etti.

beIN Sports
Bandırma’daki abi-kardeş ilişkisi

Bandırma’daki oyuncu yetişmesinde bunun büyük payı var. Bir kere lojmanlarda kalıyorsun küçük yaştan itibaren. Bir şeye ihtiyacın olduğu zaman abilerine gidip soruyorsun.

beIN Sports
Milli Forma

A Mili Takım bambaşka bir şey. Oradaki oyuncuların çoğunu basketbola başlamadan izlemiş oluyorsun. İdol aldığın oyuncular oluyor. Oraya gittiğimde de bana çok yardımcı oldular, çok güzel bir duyguydu.

Bu sene çağrıldım ama 12 kişiye giremedim, bir dahaki sefere 12 kişiye girip oynayan oyuncu olmak istiyorum. Umarım bunu başarabilirim.

beIN Sports
En İyi Beşleri

Sezonun en iyi performans gösteren yerli ilk 5’i: Berk Uğurlu, Melih Mahmutoğlu, Tolga Geçim, Metecan Birsen, Sertaç Şanlı

Sezonun en iyi performans gösteren yabancı ilk 5’i: Larkin, De Colo, Simon, Derrick Williams, Jan Vesely

Sağlık çalışanlarımızın hakkını yiyemeyiz. Onlara çok teşekkür ediyorum.

beIN Sports

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.