Milano’nun 4 Numara Listesindeki Yeni İsim Williams

Turkish Airlines Euroleague‘de yeniden doğan ve kendine gelmeye başlayan Messina yönetimindeki Olimpia Milano, yeni sezona iddialı bir kadroyla girmek istiyor.

Yaşlı Kurt Scola’nın takımdan ayrılması ile beraber 4 numaraya bir takviyeye ihtiyaç duyan İtalyan ekibinde bir çok isim gündeme gelmişti ve son olarak da Fenerbahçe Beko‘da beklentileri karşılayamayan, kontratı bu yaz bitecek ve serbest kalacak olan Derrick Williams‘ın listelerine eklnediği haberleri geldi.

Dekker, Euroleague Takımlarının Gözdesi
Milano, Anadolu Efes’in Yıldızına Göz Dikti
Milano, Khimki’nin İsveçli Yıldızı ile İlgileniyor

2.03 metre boyunda olan 29 yaşındaki atletik 4 numara, sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 11.3 sayı, 3.9 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Geçen sezon Bayern Munich forması ile pozisyonundaki en iyi oyunculardan biri olduğunu göstermişti ama Fenerbahçe macerası pek iyi geçmedi. Buna rağmen halen değerli bir oyuncu. Ancak nasıl koç Obradovic’in sistemine uymuyorsa Messina’nın da forvetlerin alçak post üretimini kullanmayı seven bir koç olduğunu düşündüğümüzde Milano’da da çok başarılı olabileceğini düşünmüyorum. Daha yüksek tempoda oynayan ve daha çok birebirlere dayalı oyunu tercih eden takımlarda katkı sağlayabilecek bir forvet Williams.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.