Real Madrid Sheilds’ı Listeye Aldı

Kanat rotasyonuna bir takviye yapmak isteyen Real Madrid‘in gündemindeki isimlerden biri daha ortaya çıktı.

İspanya Liga Endesa ve Turkish Airlines Euroleague‘in favorilerinden biri olan Real’de merakla beklenen konu tecrübeli şutör Jaycee Carroll’ın emeklilik durumu. DefansaCentral’ın haberine göre İspanyol devinin hedefindeki isimlerden biri de Kirolbet Baskonia ile kontratı biten Shavon Shields. Danimarkalı oyuncunun Baskonia’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2.01 metre boyunda olan 25 yaşındaki Shields, Euroleague sezonu askıya alınana kadar 9.8 sayı, 3.5 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Shields elbette kaliteli ve değerli bir oyuncu ancak Carroll’ın yerini doldurabilecek tarzda bir oyuncu değil. Bir kere onu gibi efektif bir şutör değil ve aslında 2 numara için de ağır bir oyuncu, daha çok 3 numarada süre alan bir isim. Real Madrid bu hamleyi yaparsa öncelikle Avrupa pasaportuna sahip olduğu için yapacaktır. Diğer taraftan Carroll’dan çok Rudy, Causeur, Taylor gibi isimleri yedeklemek için yapılabilir ki bu da pek mantıklı değil aynı pozisyonda 3 isim birden varken. Özetle Carroll’ın yerini en iyi doldurabilecek hamle değil kesinlikle Shields.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.