Milano, Anadolu Efes’in Yıldızına Göz Dikti

Bu sezon koç Messina yönetiminde harcadığı paranın hakkını vermeye başlayan Olimpia Milano, yeni sezon için de iddialı bir kadro kurmak için kolları sıvadı.

4 numarara rotasyonuna bir yıldız eklemek isteyen İtalyan ekibi, SuperBasket’in haberine göre Anadolu Efes ile adeta ikinci baharını yaşayan Birleşik Amerikalı uzun Chris Singleton ile ilgileniyor. Hatırlayacağınız üzere İtalyan ekibi geçen yaz da tecrübeli uzun ile yakından ilgilenmiş ancak transferi tamamlayamamıştı.

Temsilcimiz ile sezon başında 1+1 yıllık kontrat imzalayan tecrübeli oyuncunun yeni sezon ne yapacağı, takımın ya da kendisinin opsiyonu kullanıp kullanmayacağı netleşmiş değil. Bildiğiniz üzere son alınan kararlara göre Euroleague yönetimi tüm oyuncu ve koçların kontratlarını 31 Temmuz’a kadar otomatik olarak uzatmıştı.

Diğer taraftan Milano aynı pozisyon için takımı ile opsiyon görüşmelerini sürdüren bir diğer yıldız, Jonas Jerebko ile de ilgileniyor. O da Khimki ile yola devam edip etmeyeceğini henüz karara bağlamış değil. Koç Messina bu iki isimden birini kadroda görmek istiyor.

Bu sezon 4 numarada Brooks’dan istediği verimi alamayan Messina, o pozisyonu güçlendirmek istiyor ki Brooks’un halihazırda İtalyan pasaportu olması da işini kolaylaştıyor. 2.03 metre boyunda olan 30 yaşındaki Singleton, Barça’da geçirdiği kötü sezonun ardından Anadolu Efes forması ile kendisini yeniden bulmuştu. Koç Ataman’ın sisteminde zaten 4 numaraların ne kadar parladığını biliyoruz ve işte Singleton da bundan nasiplendi. Enerjisi, savunmadaki direnci, ribaundlara katkısı ve hücumda dış şutları artı patlayıcılığı ile değer kattı lacivert beyazlılara. Milano’da eksik olan pota altı enerjisini yükselteceğini ve hücumda yüzü dönük tehditi bulunması ile koç Messina’nın elini güçlendireceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.