Milano, Khimki’nin İsveçli Yıldızı ile İlgileniyor

Turkish Airlines Euroleague‘de sezonun askıya alınmasıyla takımlar transfer çalışmalarına başladılar ve piyasadaki en çok adı geçen ekiplerden biri de Olimpia Milano.

Koç Messina ile bu sezon çıkışa geçen ve artık harcanan paranın karşılığını daha çok almaya başlayan İtalyan ekibi, yeni sezon için bir çok pozisyona yıldız takviyesi yapmaya hazırlanıyor.

Uzun rotasyonuna eklemek istedikleri yıldız isim ise Khimki ile iyi bir sezon geçiren NBA patentli Jonas Jerebko.

İsveçli uzun Rus ekibi ile kontratının ilk yılında €1.7m kazandı ve Haziran ayında kontratı bitiyor. Kulübün yeni sezon için devam etme opsiyonu var ama bu kez yıllık €2.0m ödemeleri gerekecek. Bu nedenle de opsiyonu kullanmayacakları gelen haberler arasında.

2.08 metre boyunda olan 33 yaşındaki tecrübeli uzun hem 4 hem de 5 numarada görev alabiliyor ve bu sezon Euroleague sahnesinde 28 maçın tamamında görev alırken 23.2 dakikada 11.2 sayı, %42.4 3sayı, 4.7 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Mobil uzunlarla oynamayı seven koç Kurtinaitis’in jokeri olan Jerebko, dış şut tehditi ve topu yere vurabilmesi ile sürekli eşleşme problemi yaratan bir uzun. Ayrıca savaşçı kimliği ve soğuk kanlı tarzıyla tam bir takım oyuncusu. Milano’da Tarczewski ve Gudaitis gibi uzunların yanında özellikle 4 numarada ciddi katkı vereceğini, çok doğru hamle olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.