İran Hazırlık Maçında Rusya’yı Yenmeyi Başardı!

Rusya’da BingoBoom’da düzenlenen hazırlık maçında Dünya Kupası‘nda yer alacak iki takım İran ile Rusya‘nın kapışmasında Hamed Haddadi‘nin double-double’ı eşliğinde 91-84 ile kazanan İran oldu.

Maça iyi başlayan Rusya Karasev liderliğinde ilk çeyreği 24-18 önde tamamladı. İkinci çeyrekle beraber dev uzunu Haddadi’yi pota altında iyi kullanan İran kontrolü ele aldı ve devreye 43-41 önde girdiler. İkinci yarıda Vorontsevich ile Fridzon’un da devreye girmesiyle Rusya hücumda kendine geldi ve tam 29 sayı bulduğu 3.çeyreğin ardından yeniden öne geçti. Ancak son çeyrekte savunmayı sertleştiren ve Haddadi’nin yanına Yakhchali’nin de skor katkısını ekleyen İran maçtan 7 sayı farkla galip ayrılmayı başardı.

İran’da Hamed Haddadi 26 sayı, 14 ribaundluk etkileyici bir double-double’a imza atarken Behnam Yakhchali de ona 20 sayı ile eşlik etti.

Shved ve Mozgov gibi 2 yıldızından yoksun Rusya’da ise Andrey Vorontsevich 14 sayı, Vitaly Fridzon 12 sayı ve Sergey Karasev 11 sayı ile takımlarını ayakta tutmaya çalıştılar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.