Gaziantep Tecrübeli Guard ile Anlaşmaya Yakın

Peri Masalı niteliğindeki bir sezonu geride bırakan ve ülkemizi yeni sezonda tekrar FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan Gaziantep ilk hamlesini yapmaya hazırlanıyor.

Geride bıraktığımız sezon Trieste forması ile İtalya Lega Basket Serie A‘da iyi işlere imza atan Jamarr Sanders ile büyük ölçüde anlaştılar ve son anda bir terslik çıkmazsa yakın zamanda resmi açıklama gelebilir.

1.93 boyunda olan 1988 doğumlu tecrübeli guard yer aldığı 32 Serie A maçında ortalama 26.9 dakika süre alırken 10.3 sayı, %44.3 3sayı, 4.3 ribaund, 2.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Güçlü fiziği, atletik özellikleri ve deliciliği ile komple bir hücum silahı olan Sanders dış şutları da yüzdeli kullanan bir isim. Sadece skor bulma konusunda değil oyunun ribaund ve asistler tarafına da katkı veren çok yönlü bir guard. Açık alanda etkili olsa da yarı saha basketbolunda da birebirleri ile takımının sert savunmaları açmasını sağlayabilen bir silah. Gaziantep’te koç Markovic’in düzene dayalı yarı saha basketboluna rahatlıkla uyum sağlayarak takımın bir ya da ikinci skor opsiyonu olabilecek kapasiteye sahip bir guard. Ayrıca iki guard pozisyonunda da görev alabilmesi dar rotasyonla oynamayı seven koç Markovic’in elini güçlendirecek bir nokta olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.