VTB’nin Dikkat Çeken Uzunu Euroleague veya Eurocup Kontratı Kapabilir!

Estonya ekibi Kalev formasıyla VTB Lig‘de başarılı bir sezon geçiren Birleşik Amerikalı uzun, hem Euroleague hem de Eurocup takımlarının listesine girmiş durumda.

Elbette Arnett Moultrie‘den bahsediyorum. 2.11 boyunda olan 28 yaşındaki atletik uzun ile hem Euroleague ekibi Baskonia hem de Eurocup’ın güçlü takımlarından Unics Kazan ile Lokomotiv Kuban ilgileniyorlar.

Moultrie Kalev forması ile VTB Lig’de 14.0 sayı, 6.0 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Atletik özellikleri ile ön plana çıkan Moultrie çabuk ayakları ve patlayıcılığı sayesinde ikili oyunlarda çok iyi bir bitirici, alley-oopları ve hava harekatlarını seviyor. Diğer taraftan orta mesafe şut tehditi de var ve atletizmini artı patlayıcılığını savunma tarafında da kullandığı için iyi bir çember koruyucu olduğunu söyleyebiliriz. Ribaundlarda zaman zaman konsantre sorunları yaşasa da hücumda neredeyse komple bir silah olan Moultrie’yi mutlaka Euroleague takımlarımız hariç diğer tüm takımlarımızın gündeme alması gerektiğini yoksa kaçan balık olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.