Güncel Haberler

RESMİ: Darüşşafaka’dan Ayrılan White’ın Yeni Adresi Japonya Oldu

Geçtiğimiz günlerde temsilcimiz Darüşşafaka Lassa ile yollarını ayıran tecrübeli forvet Aaron White‘ın yeni adresi Japonya oldu.

Japonya Ligi ekiplerinden Kumamoto Volters, yaptığı resmi açıklamayla Amerikalı forveti kadrosuna kattığını duyurdu.

2.06 metre boyunda olan 30 yaşındaki White, geçtiğimiz sezon ortasında takıma katılmış ve BSL’de 19 maçta ortalama 22.9 dakika süre bulurken 8.6 sayı, yüzde 39.6 üçlük, 4.4 ribaund ve BCL’de ise 7 maçta ortalama 23.9 dakika sahada kalırken 7.3 sayı, yüzde 25.0 üçlük, 3.7 ribaund ile mücadele etmişti.

Iowa çıkışlı olan Amerikalı oyuncu, profesyonel kariyerine Almanya’da Bonn forması ile başlamış sonrasında sırasıyla Zenit, Zalgiris, Milano, Tenerife, Panathinaikos, Kızıl Yıldız ve Buducnost formalarını da terletmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.