Güncel Haberler

RESMİ: Bursaspor’dan Japonya’ya İkinci Yolcu Dudzinski Oldu

Ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bursaspor‘da bir ayrılık daha yaşandı.

Daha önce Auguste takımdan ayrılarak Japonya’nın yolunu tutmuştu. Şimdi de Amerikalı uzun Dave Dudzinski takımdan ayrılarak Japonya Ligi ekiplerinden San-en NeoPhoenix takımı ile anlaşmaya vardı.

2 sezondur Bursaspor formasını terleten 31 yaşındaki 4 numara, geride bıraktığımız sezon BSL’de 10.0 sayı, 4.5 ribaund ve EuroCup’da ise 11.3 sayı, 5.5 ribaund ile katkı vermişti.

Holy Cross çıkışlı olan Dudzinski, profesyonel kariyerine İtalya 2. ligi ekiplerinden Agrigento’da başlamıştı. Sonrasında Siauliai (Litvanya), Steaua Bucharest (Romanya), Antwerp (Belçika) ve son olarak Bursaspor formalarını terletmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Bursaspor’da Başantrenörlük Koltuğunun Yeni Sahibi Serhan Kavut Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bursaspor İnfo Yatırım, koç Zdovc ile yolların ayırlmasının ardından …