Güncel Haberler

RESMİ: Petkim, Yeni Guardı Booth’u Açıkladı (Analiz)

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Aliağa Petkim Spor, Webster ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılmasının ardından yerine hemen bir guard takviyesi yaptı.

Son olarak Buducnost forması ile izlediğimiz Phil Booth ile sezon sonuna kadar geçerli bir kontrat imzaladıklarını duyurdular.

Booth hakkındaki analizimi sizlerle BURADA paylaşmıştım.

1.90 metre boyunda olan 27 yaşındaki Amerikalı guard sezona Buducnost ile başlamış ve ABA’da 13 maçta ortalama 17.9 dakika süre alırken 6.5 sayı, 1.7 ribaund, 1.2 asist ve EuroCup’da ise 9 maçta ortalama 17.0 dakika süre alırken 7.8 sayı, 1.6 ribaund, 1.7 asist ile katkı verebilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Demir, Tofaş Galibiyeti Sonrası Konuştu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 19. hafta mücadelesinde Manisa BBSK konuk ettiği Tofaş’ı son nefeste …