Güncel Haberler

RESMİ: Konyaspor’da Yeni Koç Sinan Çambel Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Ayos Konyaspor, geçtiğimiz günlerde kötü sonuçların faturasını koç Gençoğlu’na kesmiş ve yollarını ayırmıştı.

Yönetimin koç Aziz Bekir ile yaptığı görüşmelerden sonuç çıkmamasıyla beraber Galatasaray karşısında alınan son galibiyette geçici olarak takımın başında görev alan yardımcı koç Sinan Çambel‘in başantrenör görevine sezon sonuna kadar devam etmesine karar verdi ve imzalar atıldı.

1989 doğumlu olan genç koç, Oyak Renault altyapısında başladığı koçluk kariyerinde, sonrasında sürekli yardımcı koçluk görevlerinde bulunmuştu. A takım seviyesinde Oyak Renault, Trabzonspor, Gaziantep, Yeşilgiresun, Best Balıkesir, Beşiktaş, Fethiye, Pınar Karşıyaka yardımcı koçluk yaptığı kulüplerdi.

Bu koç Çambel’in ilk başantrenörlük deneyimi olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Jasikevicius ve Sertaç, Manisa Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 23. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko konuk ettiği Manisa BBSK‘yı 98-82’lik skorla güle oynaya geçti. …