Güncel Haberler

RESMİ: Büyükçekmece, Weber Transferini Açıkladı (Analiz)

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Onvo Büyükçekmece kadrosunu tecrübeli bir guard ile güçlendirdi.

Ligin henüz galibiyetle tanışamayan tek takımı konumundaki İstanbul temsilcisi kadrosuna NBA patentli Briante Weber‘ı kattığını açıkladı.

Amerikalı guard hakkındaki analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

1.88 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli guard, sezon İsrail ekibinde başlamış ve Winner Ligi’nde 2 maçta ortalama 21.5 dakika sahada kalırken 7.5 sayı, 3.5 ribaund, 3.5 asist ve BCL’de ise 1 maçta 24 dakika süre alırken 3.0 sayı, 7.0 asist ile katkı vermişti.

Avrupa kariyerine 2018-19 sezonunda Olympiakos’da başlayan Weber, sonrasında Levallois, Gravelines ve Herzeliya formalarını terletmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Merkezefendi, Telekom’u Farklı Geçerek Rahat Bir Nefes Aldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği güçlü rakibi …