Güncel Haberler

Brezilya, Meksika’yı Sahadan Sildi (Manisalı Cruz’dan 20 sayı)

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri 2. tur F grubu mücadelesinde Brezilya konuk olduğu Meksika‘yı 56-102’lik skorla tam anlamıyla sahadan sildi.

Bu sonuçla Brezilya 7 galibiyete ulaşırken, Meksika ise 6 galibiyette kaldı. Grupta ilk 3 sırada yer alan takımlar direkt olarak kupa biletini kapacakken diğer grupla beraber en iyi 4. konumundaki takım da bileti kapacak 7. takım olacak.

Misafir takımda Bruno Caboclo 16 sayı, 10 ribaund, 2 asist, 2 blok ile öne çıkarken, Marcelinho Huertas 15 sayı, 3-4 3sayı, 5 asist, Vitor Benite 14 sayı, 6 ribaund, Georginho De Paula 11 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve Yago Santos 10 sayı, 4 ribaund, 3 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Meksika cephesinde ise Manisa BBSK’nın yıldızı Francisco Cruz 20 sayı, 4-10 3sayı, 4 ribaund, 2 asist, 2 top çalma ile adeta tek başına direnirken, Joshua Ibarra 12 sayı, 5 ribaund ve Jorge Gutierrez 7 sayı, 3 ribaund, 2 asist, 2 top çalma ile katkı verebildiler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Dünya Kupası: Letonya’nın Turnuva Kadrosu Açıklandı

2023 FIBA Kupası‘nın başlamasına 2 gün kala takımlar kadrolarını açıkalamaya devam ediyorlar. Sakatlığı nedeniyle Porzingis’den …