Güncel Haberler

Brezilya, Ev Sahibi Letonya’yı Farklı Geçerek Olimpiyat Biletini Kaptı!

Riga’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası final maçında Brezilya, ev sahibi Letonya‘yı 69-94 gibi dominant bir skorla geçerek Paris biletini kapan ülke oldu.

Brezilya, Olimpiyat Oyunları’nda B Grubu’nda Fransa, Almanya ve Japonya ile karşılaşacak. Letonya ise bu yazı boş geçirecek.

Brezilya’da Bruno Caboclo 21 sayı – 4 ribaund, Leo Meindl 20 sayı – 9 ribaund, Marcelinho Huertas 12 sayı – 7 asist, Gui Santos 12 sayı – 7 ribaund, Vitor Benite 9, Georginho De Paula 14 sayı – 5 asist ile oynadı.

Letonya’da Rihards Lomazs 15 sayı – 5 ribaund, Rolands Smits 14 sayı – 2 ribaund, Arturs Zagars 14 sayı – 4 asist – 3 ribaund, Arturs Strautins 8, Kristers Zoriks 6 sayıyla mücadele etti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Brezilya, Geriden Gelerek Karadağ’ı Yenmeyi Başardı (Simonovic 15 sayı, 6 ribaund)

Riga’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası B grubu ilk maçında Brezilya, çift haneli farklarla …