Güncel Haberler

Joel Embiid, Fransa Yerine ABD Milli Takımını Tercih Etti

NBA’de Doğu konferansının güçlü ekiplerinden Philadelphia 76ers formasını giyen 2022-23 sezonunun MVP’si Joel Embiid, uzun süredir beklenen milli takım tercihini sonunda açıkladı.

The Athletic’in haberine göre Embiid, ABD Milli Takımı’nda oynamayı seçti. Böylelikle yıldız pivot gelecek yaz ABD’nin 2024 Paris Olimpiyatları kadrosunda yer alacak.

ABD, Fransa ve Kamerun pasaportlarına sahip olan 29 yaşındaki pivot, üç ülkenin de formasını giyebilecek durumdaydı. Buna karşın tercihi ABD oldu.

Fransa Basketbol Federasyonu Embiid’in milli takımda oynaması için uzun süren görüşmeler yapmıştı ve heyecanla kararını bekliyordu ki daha fazla süreci uzatmak istemediklerini belirterek ona 10 EKim’e kadar karar süresi tanımışlardı.

Embiid’in yanı sıra LeBron James, Kevin Durant, Steph Curry ve Devin Booker gibi NBA yıldızları da 2024 Paris Olimpiyatları’nda olmak istediklerini daha önce belirtmişlerdi. Önümüzdeki yaz ABD’nin yeni bir Dream Team kadrosuyla Olimpiyatlar’da mücadele etmesi bekleniyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Denver, Lakers Deplasmanından Çıkmayı Başardı

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Denver Nuggets konuk olduğu Los Angeles Lakers‘ı 114-106’lık skorla geçmeyi başardı. …