Güncel Haberler

ABD, Galatasaray’ın Yeni Transferi Angola’ya Rağmen Kolombiya’yı Farklı Geçti

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri F grubu mücadelesinde Amerika Birleşik Devletleri konuk olduğu Galatasaray’ın yeni transferi Angola liderliğindeki Kolombiya‘yı 77-95’lik skorla farklı geçti.

Bu sobuçla ABD 8. maçında 7. galibiyetine ulaştı ve liderlik koltuğunda oturmaya devam etti. Kolombiya ise 8. maçında 5. kez kaybetti ve son sırada yer aldı.

Amerika’da John Jenkins 26 sayı, 8-14 3sayı ile etkili olurken, DaQuan Jeffries 14 sayı, 2 ribaund ve Langston Galloway 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist öne çıkan isimlerdi. David Stockton 8 sayı, 3 ribaund, 5 asist ve Tyler Cavanaugh 8 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile diğer katkı veren isimlerdi.

Kolombiya cephesinde ise Galatasaray’ın yeni transferlerinden Braian Angola 18 sayı, 11-11 s.atış, 4 ribaund ile öne çıkarken, Hansel Atencia 13 sayı, 2 asist, Romario Roque 11 sayı ve Andre Felipe 10 sayı, 4 ribaund ile direnen diğer isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Dünya Kupası: Zagars, Kukoc’un Rekorunu Kırarak Tarihe Geçti

2023 FIBA Dünya Kupası‘nda Letonya ile Litvanya arasında oynanan beşincilik maçında Letonya rakibini 98-63’lük skorla …