Güncel Haberler

RESMİ: Maccabi, Poythress ile İmzaladı (Analiz)

Koç Kattash yönetiminde yeniden eski günlerine dönmek ve Turkish Airlines Euroleague‘de play-off potasında kalmak isteyen Maccabi Tel Aviv, uzun rotasyonuna önemli bir takviye yaptı.

Geride bıraktığımız sezon Zenit forması ile izlediğimiz Alex Poythress ile 2 yıllık kontrat imzaladıklarını duyurdular.

Ametikalı uzun hakkındaki detaylı analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

2.03 metre boyunda olan 28 yaşındaki Amerikalı uzun bu sezon Euroleague sahnesinde 23 maçta ortalama 20.7 dakika süre alırken 7.7 sayı, 4.2 ribaund, 9.8 verimlilik puanı istatistikleriyle katkı vermişti. Zenit ile VTB şamopiyonluğuna ulaşırken de 30 maçta ortalama 26.3 dakika süre alırken 12.9 sayı, %72.7 3sayı, 5.6 ribbaund, 1.6 asist, 17.7 verimlilik puanı ile katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Maccabi, Hapoel’i 2-1 ile Geçerek Şampiyon Oldu

İsrail Winner Ligi final serisi 3. ve son maçında Maccabi Tel Aviv konuk ettiği ezeli …