Güncel Haberler

FIBA’dan Beklenen Karar Geldi: Rusya Tüm Turnuvalardan Men Edildi!

Euroleague’den sonra FIBA yönetiminden de beklenen karar geldi ve Rusya tüm turnuvalardan men edildi.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), Rusya takımları hakkındaki kararını verdi. FIBA, bu kararı bir açıklamayla duyurdu.

FIBA’nın açıklaması şu şekildeydi:

FIBA, Ukrayna’da yaşananlardan ötürü endişeli ve bölgede savaştan etkilenenlerin acısını derinden paylaşıyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu’yla etkileşim içinde çalışan FIBA, Rusya takımlarının ikinci bir duyuruya kadar FIBA Basketball ve 3×3 Basketball turnuvalarına alınmayacağını duyurur.

FIBA gelecekte alacağı kararlar için Merkez Komitesi’yle ve FIBA Avrupa Bölgesi özneleriyle 25 Mart’ta bir araya gelecek.

FIBA şiddeti kınıyor ve acilen barışın hüküm sürmesini diliyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Fenerbahçe Beko, Zorlu Partizan Deplasmanında

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Stark Arena’da Partizan‘a konuk oluyor. 23 Şubat Perşembe günü saat 23:00’da başlayacak olan karşılaşmayı basketbol severler S Sport ekranlarından canlı olarak izleyebilecekler. Fenerbahçe Beko’da son durum: Fenerbahçe Beko, EuroLeague’deki son maçında 3 Şubat Cuma günü konuk ettiği Alba Berlin’i 101-86 ile geçerek 23. maçında 14. galibiyetini aldı. Fenerbahçe Beko’da Nigel Hayes-Davis 24 sayı, 11 ribaund istatistikleri üretti. Ekibimiz, son resmi maçına ise Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde çıktı. 5 Şubat Pazar günü Ayos Konyaspor’a konuk olan Fenerbahçe Beko, rakibini 61-62 ile geçerek 18. maçında 16. galibiyetini elde etti. Ekibimizde Dyshawn Pierre …