Güncel Haberler

Nihayet: FIBA ile Euroleague, Milli Takım Maçlarının Takvimi Konusunda Anlaştı!

Avrupa Basketbolunda uzun süredir beklenen gelişme yaşandı. FIBA ve Turkish Airlines EuroLeague arasında milli takım pencereleri için anlaşma sağlandı.

Konuyla ilgili FIBA’dan yapılan açıklama şu şekilde:

FIBA ile EuroLeague Basketball, 2023-24 sezonunda milli takımlar ile kulüp takımlarının takvimleri arasındaki her türlü çakışmayı önleme konusunda anlaşmaya varmıştır. Taraflar ayrıca Avrupa ve dünya genelinde basketbolun geleceği doğrultusunda iki taraf için de kabul edilebilecek çözümler yolunda önümüzdeki 12 ay boyunca görüşmeleri sürdüreceklerini duyurdular. Bu aşamada daha fazla yorumda bulunulmayacaktır.

Bu anlaşmayla birlikte 2023-24 sezonu içinde sadece Şubat 2024’te milli takım penceresi olacak. FIBA, 2019’da yaptığı gibi pencereleri birleştirme kararı aldı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Mateo, Panathinaikos ile Oynayacakları Final Maçı Öncesi Konuştu

Berlin’de düzenlenen Turkish Airlines Euroleague Final Four organizasyonu final maçında Real Madrid, Uber Arena’da koç Ataman yönetimindeki Panathinaikos ile karşılaşacak. …